Ренцо П'яно створив нову будівлю

для музею Аструп-Фернлі в Осло
Іспанський архітектор Ренцо П'яно створив нову будівлю для музею Аструп-Фернлі в Осло.

Одна з найбільших колекцій Норвегії - приватний музей сучасного мистецтва Аструп-Фернлі - справляє новосілля. В Осло урочисто відкрили будівлю, створену іспанським архітектором Ренцо П'яно. Засновник стилю хай-тек розробив суперсучасний проект - кілька тисяч метрів виставкових площ, на відкритому повітрі і під дахом. Поруч - парк скульптур. 

«Моє творіння - це не лише зустріч архітектури і мистецтва, - каже архітектор. - Це також зустріч архітектури, мистецтва і природи ».

На рахунку Ренцо П'яно - Центр Помпіду в Парижі, Музичний парк в Римі, Музей NEMO в Амстердамі. Новий проект разюче відрізняється від них. В Осло на березі океанської затоки архітектор побудував штучний півострів, який повинен стати потужним магнітом для подорожуючих по Норвегії. Центр музею - зал для тимчасових виставок - під похилим скляним дахом. В обробці використано багато дерева. Цей музейний комплекс, де розмістилися предмети мистецтва Північної Європи, у тому числі роботи Джеффа Кунса та Деміена Хьорста, і сам вже названий витвором сучасного мистецтва.


Читайте также