У Женеві показали "ранню версію Джоконди"

 две Джоконди

Цюріхська організація Mona Lisa Foundation представила в Женеві портрет Джоконди, написаний Леонардо да Вінчі за 10 років до всесвітньо відомого шедевра. Експерти вивчали портрет 35 років, і більшість з них згодні з тим, що мова йде про справжню роботу Леонардо да Вінчі. Перша, як відомо, зберігається в Луврі. Друга - в сейфі швейцарського банку.


Спекуляцій на тему Джоконди, як відомо, море. Але все виходили з того, що справжня Мона Ліза одна і знаходиться в Луврі, в Парижі. Тепер світ мистецтва в сум'ятті - виявляється, у неї є старша сестра. І це "Айзелуортська Мона Ліза". До речі, мистецтвознавцям вона відома вже сто років. За цей час неодноразово робилися спроби довести, що ця робота старше оригіналу на 10 років і також належить пензлю Леонардо да Вінчі. І ось тепер, як запевняє група швейцарських дослідників, технології ХХІ століття дозволили дати однозначну відповідь.

 Дві "Джоконди" разюче схожі, але все ж мають деякі відмінності. Так, "Мона Ліза" з Айсворта дещо більша за розміром, і кольори на картині більш яскраві, ніж на картині з Лувру. Основою для полотен також служили різні матеріали: більш "старіший" портрет виконаний на полотні, тоді як "молодий" - на дереві. Незважаючи на незаперечні факти, думки експертів розійшлися. Частина фахівців не сумнівається в достовірності пензля майстра, тоді як інші скептично ставляться до цього відкриття - нібито дуже вже багато за останній час з'являється раніше невідомих робіт да Вінчі.

У відповідь швейцарські дослідники нагадали: Леонардо часто створював кілька версій на один сюжет. Загалом, питань тепер ще більше, ніж відповідей. Схоже, суперечки навколо "Мони Лізи" Леонардо да Вінчі не вщухнуть ніколи.Читайте также