Маріо Варгас Льоса. Премія імені Карлоса Фуентеса

за великий внесок у збагачення всесвітнього літературного надбання на іспанській мові

Перуанський письменник Маріо Варгас Льоса удостоєний Міжнародної премії імені мексиканського літератора Карлоса Фуентеса.Представницьке журі одноголосно вирішило присудити перуанцю нагороду, затверджену в Мексиці в цьому році за ініціативою Національного комітету з культури / НКК /.

Варгас Льоса удостоєний премії ім. Фуентеса "за великий внесок у збагачення всесвітнього літературного надбання на іспанській мові", зазначила голова НКК Консуело Саласар. За її словами, нагорода в розмірі близько 250 тисяч доларів буде вручена перуанському письменнику 11 листопада - в день народження мексиканського літератора.

Отримавши по телефону повідомлення про рішення журі, Варгас Льоса заявив, що "вельми вдячний за присуджену йому премію, яка носить ім'я одного з найвидатніших письменників, що створювали твори на іспанській мові".

За його словами, Фуентес залишив глибокий слід в мексиканській, латиноамериканській і взагалі в іспаномовній літературі.

Варгас Льоса, удостоєний в 2010 році Нобелівської премії в галузі літератури, вказав, що Фуентес заслужив також загальне визнання своєю публіцистикою. У своїх працях мексиканський літератор "виступав проти диктаторських режимів і вказував на необхідність здійснення соціальних і політичних реформ при суворому дотриманні законів і на основі принципів свободи".

Прозаїк, драматург, публіцист і політичний діяч Варгас Льоса народився 28 березня 1936 року в місті Арекіпа / Перу / в родині дипломата і провів дитинство в Болівії. Він є членом Перуанської академії, викладав у ряді університетів світу.

Його твори перекладені на російську мову. Такі книги, як "Зелений дім", "Війна кінця світу", "Пригоди лихої дівчини", "Похвальне слово мачусі" стали світовими бестселерами. Премія імені Фуентеса заснована в Мексиці в цьому році - незабаром після того, як в травні письменник у віці 83 років помер в одній зі столичних лікарень.

В СРСР мексиканський літератор здобув популярність завдяки своєму роману "Смерть Артеміо Круса". Російською мовою роман був виданий у 1967 році. Саме з нього почалося знайомство радянських читачів з творчістю Фуентеса. За романом Фуентеса "Старий грінго" в 1989 році був навіть знятий голлівудський фільм. Сюжет цього твору заснований на реальній історії американського журналіста Абмроза Бірса, який зник під час революції в Мексиці в 1910-1917 роках.Читайте также