Де мешкає Інтернет від Google (відео)

Google запустила сайт "Де мешкає Інтернет"

Google запустила сайт "Де мешкає Інтернет", запропонувавши відвідувачам здійснити віртуальну екскурсію по своїм дата-центрам.

Компанія вирішує вперше поглянути на комутаційні шафи і стійки, систему охолодження, побачити робітників і місця, де функціонують її центри обробки даних.


Крім того, за допомогою "Перегляду вулиць" користувачі можуть погуляти по ЦОДу в Ленуар, штат Північна Кароліна. Як правило, Google не пускає до себе сторонніх, пояснюючи це необхідністю зберігати дані в безпеці. Доступ всередину має лише невелика кількість інженерів.

Раніше про дата-центри пошукача в основному було відомо від компаній, у яких Google орендує обчислювальні потужності. Вони розповідали, що інтернет-гігант, побоюючись крадіжки ідей, допускає технічний персонал всередину серверних приміщень тільки в касках з ліхтарем, як у шахтарів. При цьому робота персоналу записується на камери відеоспостереження, а відсіки, де знаходяться сервери, оснащені сканером малюнка долоні.

Одним з перших, хто побував в ЦОД Google, не будучи співробітником компанії, став редактор Wired Стівен Леві. Наприклад, він пише, що тільки в Ленуар зосереджено майже 40 тисяч серверів.


Читайте также