В Австралії знайшли скелет найбільшого 25-метрового динозавра

В Австралії знайшли скелет найбільшого 25-метрового динозавра

Австралійські археологи сьогодні представили свою останню знахідку - останки найбільшого в Австралії і одного з найбільших в світі динозаврів.Вчені говорять, що при житті тварина була близько 25 метрів у висоту, його точну вагу археологи поки назвати не можуть, проте одна з найбільших збережених кісток скелета важить більше 100 кілограм і має довжину трохи більше 1,5 метрів. За попередніми розрахунками, доісторичний ящір важив близько 50 тонн.

За словами куратора музею Квінсленда (Австралія) Скотта Хокналла, фактично на місці розкопок, у місті Ероманга в 1000 кілометрах від столиці Квінсленда, були знайдені два кістяки тварин, але один з них зберігся помітно гірше іншого.

Хокналл зазначив, що нова знахідка археологів приблизно на 7 метрів більше попереднього "найбільшого" австралійського динозавра.

Виявлені останки належали ящеру, що належить до так званих сауроподам, мешкавшим 100-200 міллінов років тому за часів Юрського і раннього Крейдяного періодів. За словами австралійських вчених, на сьогодні на планеті вчені знаходять найбільше останків динозаврів, що мешкали саме в ці періоди.

Ще одна особливість останньої новинки полягає в тому, що цього разу були виявлені не скам'янілі відбитки, як це буває найчастіше, а саме кістки, що досить рідко відбувається, особливо враховуючи розміри ящера.Читайте также