Кірі Муратовій 78.

Кірі Муратовій 78.

В одному з інтерв'ю Кіра Муратова зізналася: "Я хочу просто розчинитися, щоб залишилися тільки мої фільми".


Вона, дійсно, вкрай неохоче спілкується з журналістами і наполегливо уникає будь-яких публічних заходів. Тому немає нічого дивного в тому, що свій день народження Кіра Георгіївна відзначить сьогодні у вузькому сімейному колі. 

Показати шкуродерню, щоб люди стали добрішими - це в дусі Кіри Муратової. Вона вважає, що очищення приходить через розуміння правди про цей світ і про себе, якою б жорстокою та не була.

Олег Табаков, народний артист СРСР: "Каже про недосконалість людини у цьому недосконалому світі, і вона весь час нагадує, що це - це життя, це - це час".

Двадцяте століття було не найкращим часом для такої правди. Влада часом навіть не вловлювали іронічні метафори у фільмах Муратової - їх просто лякали герої її картин. 

Стрічки Муратової лежали на полицях десятиліттями, а потім - отримували престижні світові нагороди.

Алла Демидова, яка зіграла в порівняно недавньої стрічці "Настроювач", вважає, що у фільмах Кіри Муратової - дух її міста - Одеси. Адже більшість акторів - міські божевільні.

Алла Демидова, народна артистка РРФСР: "Вона передає цю атмосферу через своїх дивних людей, через своїх монстрів, як вона їх називає. Звичайно в Одесі багато режисерів, але вдається це передати тільки Кірі".

Актор Жан Даніель - один з улюбленців Кіри Муратової. Через скрупульозність порівнює її з театральним режисером - тиждень - читки і розбір образів.
 
В останні кілька років - у Муратової золотий період - майже кожен рік новий фільм. Прем'єра цього року "Мелодія для шарманки" - і шанувальниками, і критиками названа "показовим муратовським фільмом", в якому є все, за що її люблять. У сімдесят вісім років нарешті почало все сходитися - є й ідеї, і можливість знімати, і фестивальні призи, і навіть прокат, нехай і обмежений. Хоча вона сама вважає за краще знаходитися на периферії кінопроцесу, але те, що з'явилася віддача - це, безумовно, для великого кінорежисера значить дуже багато.

Олег Табаков, народний артист СРСР: "Ось я думаю - до якого режисеру я поїхав би, побіг би, полетів би ... звичайно, до неї".

Нагадаємо, що в цьому році режисер закінчила роботу над новим, 21-м за рахунком, фільмом "Вічне повернення. Кастинг", який представить Україну в основному конкурсі Римського МКФ в листопаді 2012 року, а в 2013-му, за словами продюсера картини Олега Кохана, фільм буде презентовано в Україні. Читайте также