У Донецьку з'явиться музей Стуса

Музей українського поета і радянського дисидента Василя Стуса переїжджає

Музей українського поета і радянського дисидента Василя Стуса переїжджає з Горлівки в Донецьк. Таке рішення ухвалила влада Донецької області.  Експонати розміщені на території бібліотеки імені Крупської. Зараз їх систематизують і приводять до порядку. 

  У Горлівці, де на початку шістдесятих минулого століття жив поет, ці експонати збирали і зберігали ентузіасти. «У Донецькій обласній бібліотеці їм забезпечать гідне утримання», - обіцяють співробітники установи. Для цього тут довелося «потіснити» музей Тараса Шевченка.
  Сергій Несвіт, науковий співробітник кафедри історії української літератури Донецького Національного університету: «Актуальність побудування музею є абсолютно зрозумілою тим, хто хоч трохи знає біографію Василя Стуса. І самє музей на Донеччіні буде свідчіти про те, що тут Василь Стус сформувався як поет, громадянин. Звідси, коли він поїхав до аспірантури в Київ, то, відповідно, він поїхав цілком сформованим громадянином, патріотом, і, можна сказати, вже поетом».

   Всього в музеї 400 експонатів. Крім особистих речей - листи, фотографії, документи. Для них доведеться створювати спеціальні умови зберігання.

  Людмила Новакова, генеральний директор бібліотеки імені Крупської: «Зараз ви бачите вже, практично, впорядковані всі розділи фонду цього музею, які ми маємо, документів. Звичайно, ще багато всередині роботи, саме в змісті. Але, я думаю, що до ювілею, через місяць ми зможемо взагалі відкритися, а в січні, коли буде 75-річний ювілей Василя Стуса, він буде працювати на повну силу».

   Збирання експонатів продовжується. Із проханням про сприяння співробітники музею звертаються до власників рукописів, автографів Василя Стуса, а також будуть раді будь-яким додатковим відомостям про нього.Читайте также