789
Підкамінь 2012

Підкамінь 2012 Етнофестиваль

Вс, 12 августа 2012
Львов, Украина
Львівська обл., Бродівський район, с. Підкамінь [на карте]

Етнофестиваль «Підкамінь 2012» вже вшосте поспіль запрошує гостей!!! Цьогорічне дійство відбудеться з 8 по 12 серпня 2012 року. Головною метою фестивалю є привернення увагу до відбудови пам'яток архітектури та популяризація всього українського починаючи з сучасної фолькової пісні до національного одягу... і дивлячись на досвід попередніх фестивалів "Підкамінь" відвідувачі радо сприймають цю ідею.


Концепція Етнофестивалю Підкамінь (Фестиваль) припала до душі його поціновувачам - сучасна українська фолькова музика на фоні неймовірної краси природи, монастиря, котрий пережив вічність, і усього енергетичного ландшафту Північного Поділля.

Програма фестивалю "Підкамінь 2012":

Як зясувалось, найбільше є бажаючих побачити і почути у Підкамені проект «KozakSystem» (колишні Гайдамаки) з Тарасом Чубаєм - 961 голос. Також багато знайшлося тих,  хто хоче бачити на фестивалі гурт «Тартак» - 917 осіб.

Далі у десятці лідерів голоси користувачів Facebook розподілились наступним чином: «Кому вниз» - 681, «Мертвий Півень» - 612, «Пікардійська Терція» – 568, «Мандри» – 459, «Перкалаба» - 451, «От VINTA» – 384, «Тінь Сонця» - 365, «АтмАсфера» – 346. Всього у голосуванні взяли учать кілька тисяч офіційних зареєстрованих користувачів соціальної мережі Фейсбук, котрі проголосували за улюблені гурти понад 15 000 разів.

Однією із родзинок вечірньої сцени «Підкаменя» стане виступ мукачівського гурту «Rock-H» або «Рокаш». Створений восени 2008 року гурт, творить рок з елементами академічної музики і закарпатського фольку (див. тут: http://rock-h.com.ua). Слово «Рокаш» закарпатською говіркою означає «гурт», «спільнота» і, одночасно, має корінь «рок», позначаючи стиль музики колективу.

Ще доволі молодий гурт має вже значні здобутки: став півфіналістом проекту «Свіжа кров» на телеканалі М1 (2010 рік), лауреатом фестивалю «Червона рута» 2011 року, виступав на багатьох концертах, фестивалях та у телевізійних проектах. Пісня гурту «Вінкочервеноє» стала неофіційним гімном Мукачівського фестивалю вина…

У 2010 році одружитись на «Підкамені» вирішили Олеся з Ірпеня та відомий громадський активіст із Закарпаття Олександр Солонтай. А у минулому році, коли на сцені подружжям сталиХристина з Підкаменята Юрій зі Львова, весілля на фестивалі стало гарною традицією.

«Цього річ ми вирішили запропонувати користувачам Facebookу визначити пару, яка отримає честь назватись подружжям під час фестивального дійства, - каже виконавчий директор  «Підкаменя» Олег Ковальчук. - То ж, якщо ви любите одне одного і Підкамінь, - не баріться. Конкурс закінчиться рівно через 2 тижні (3 липня 2011 року). Адже парі-переможниці відповідно до Сімейного кодексу України, ще потрібно встигнути не пізніше як за місяць до церемонії (яка відбудеться 11 серпня)  подати відповідну заяву до Підкамінської селищної ради».

Як повідомив арт-директор фестивалю Павло Войцехівський, кращих з кращих виконавців та гуртів, виходячи з можливостей бюджету відберуть вже на початок липня.

Одночасно тут, на Фестивальному Полі, в поті чола працювала творча група над зйомкою фестивального проморолика з Лідією Жук.  Нагадаємо, що нещодавно дівчина стала переможницею відкритого голосування на сторінці «Підкаменя» у соціальній мережі  Facebook за право бути «обличчям» «Підкаменя-2012». 

Програма фестивалю на стадії формування. Як завжди окрім концертної програми, на заході відбуваються численні мистецькі та спортивні акції.

Організатори етнофестивалю «Підкамінь-2012» потроху «видають секрети» вечірньої сцени цьогорічного дійства. Мистецький директор «Підкаменя» Павло Войціховський каже, що програма концертів п’ятниці, суботи і неділі (10-12 серпня) вже у загальних рисах готова і він зможе оприлюднити її протягом дня-двох. Серед гуртів, які вже погодився назвати пан Павло, - KOZAK SYSTEM, КораЛЛі,  Перкалаба, Рокаш… Щодо програми середи та четверга (8 та 9 серпня) - поки що ще тривають перемовини. 

Арт-директор «Підкаменя» повідомив, що у одому із вечірніх концертів фестивалю виступатиме«формація патріотичного позитиву» з міста Одеса «Друже музико». Колектив творить патріотичні пісні у стилі фолк року, а також обробляє на фолковій основі народні та авторські пісні різноманітних стилів (дивитись тут: http://drujemuzyko.com, тут: http://www.facebook.com/Druzhe.Muzyko і тут: http://vk.com/druje_muzyko). Позитивне ставлення до життя і патріотизм, на думку учасників гурту, це саме те, що зробить наше суспільство і кожного з нас сильним і конкурентоспроможним. Одним із гасел гурту є: «Будь з нами! Будь українцем!».

Учасники гурту кажуть, що Підкамінь давно манить їх своїми таємницями. Виступ на одному із найкращих етнофестивалів України формація вважає важливою віхою у своїй творчості. Тому одеські патріоти обіцяють здивувати «Підкамінь-2012» оригінальною і якісною музикою. 

Організатори «Підкаменя-2012» продовжують тримати інтригу щодо остаточної програми вечірніх концертів фестивалю. Один з  організаторів фестивалю Олександр Ганущин, запевняє, що чекати  залишилось лічені години.

А тим часом, мистецький директор «Підкаменя» Павло Войціховський продовжує потроху знайомити з гуртами, що виступатимуть на вечірній сцені фестивалю.

У цьому році вперше відвідає Підкамінь київський гурт «Друге Сонце». Створений у 2009 році колектив вже має чималий творчий доробок (дивіться тут: http://vk.com/club16138852).  Вокаліст гурту Марина Юревич запевняє, що «Друге Сонце» підкорить «Підкамінь» авторською програмою у стилі фольк–року. Також дівчина обіцяє здивувати підкамінську публіку новими творами,  які ще не записані та ніде не виконувались.

Самі ж музики переконані, що Підкамінь подарує їм неповторні краєвиди, яскраві музичні відкриття, знайомства із цікавими людьми і визнання учасників фестивалю. «Ми з нетерпінням чекаємо моменту, коли зможемо вийти на сцену «Підкаменя», -  каже вокаліст гурту.

За шість років, що минули з часу проведення першого етнофестивалю «Підкамінь» феєрична фестивальна душа вже встигла витворити деякі свої традиції. Однією із таких добрих традицій стало одруження під час дійства закоханої пари.  То ж, 11 серпня цього року учасники «Підкаменя» кричатимуть «Гірко!» Олені Мартинюк з Рівного та Володимиру Камінському зі Здолбунова. Пара заявила про своє бажання одружитися на сторінці етнофестивалю  у соціальній мережі Facebook (http://www.facebook.com/Pidkamin) і вже залишила відповідну заяву у селищній раді Підкаменя. 

VІ етнофестиваль «Підкамінь»

 Місце: с. Підкамінь, Бродівський район,Львівська обл.

 Час: 8-12 серпня 2012 року.

Вартість квитків: уточнюється
 


© md-eksperiment.org

Опубликовано: 21 апреля 2012

Видео