181
Бі Бо Бу - вечір футуристичної поезії в Харкові

Бі Бо Бу - вечір футуристичної поезії в Харкові

Вс, 20 мая 2012
Харьков, Украина
пл. Свободи, 4 [на карте]

З 18 по 20 травня запрошуємо жителів та гостей міста Харкова на Вечори футуристичної поезії за участю таких польскіх поетів, як Богдан Задура, Марцін Сендецький та гурту "Балади і романси"


Богдан Задура  (р.н. 1945, Пулави) – поет, прозаїк, перекладач і літературний критик. Вивчав філософію у Варшавському університеті. З осені 2004 року - головний редактор часопису “Творчість”, співпрацює з багатьма культурними і літературними періодичними виданнями Польщі.  Перекладає з англійської, російської, угорської та української. Лауреат літературних премій ім. Станіслава Пєнтака (1994), Юзефа Чеховича (2010), лауреат фестивалю «Київські Лаври» (2010).   

 Марцін Сендецький (р.н. 1967, Ґданськ) – поет, журналіст. Закінчив Медичну академію та факультет соціології Варшавського університету. Протягом навчання брав участь у страйковому комітеті Незалежної студентської профспілки. У 1980-90-х належав до кола часопису «БруЛьон». Автор близько десяти поетичних збірок,  останні з яких: «22», «Пів», «Фарш». Перекладав польською поезії Пола Боулза й Джеймса Шулера. Працює у відділі культури тижневика «Пшекруй». 

«Балади і романси»  - гурт заснували сестри Зузанна (Зузя) та Барбара (Бася) Вронські. Батьки сестер – музиканти, а дід був ректором Музичної академії! У дитинстві сестри разом ходили до музичної школи, музикували, грали і співали у дитячих колективах. Після навчання Зузя пішла працювати копірайтером у рекламне аґенство, а Бася – співала у колективі «Пустки».  До спільних занять музикою повернулися 2007 року: Зузя пише віршів, а Бася складає музику. Пісні сестер емоційно поєднують гармонію слова і музики.  

 Першу спільну платівку сестри записали влітку 2008 року у Варшаві на великій кухні Зузі, перетвореній на імпровізовану студію. У альбомі «Балади і романси» можна почути, навіть, звуки, які створювалися за допомогою кухонного приладдя. У текстах йдеться про різні способи проведення часу і неприємні ситуації, характерні життю мешканців сьогоденної Варшави. Тексти Зузанни гострі й правдиві, часом навіть брутальні,  вони зачіпають болючі проблеми людей тридцятилітнього віку. Творчість Чеслава Мілоша надихнула сестер на створення нового альбому «Забудь» (назва одного з віршів поета). Диск був представлений у 2011 році. Сестри виступають з концертами у Польщі, беруть участь у різних фестивалях.

Бі Бо Бу - вечір футуристичної поезії (за участі Марціна Сендецького)

18 травня (п’ятниця), 18.00, "Єрмілов-центр", пл. Свободи, 4


 
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 28 апреля 2012