184
Виставка художника Леоніда Кудрявцева у ДХМ

Виставка художника Леоніда Кудрявцева у ДХМ

Пн, 03 сентября 2012
Днепр, Украина
ул. Шевченко, 21 [на карте]

20 серпня, о 16.00 у Дніпропетровському художньому музеї буде відкрито ретроспективну виставку творів Леоніда Кудрявцева, присвячену 90-річчю автора.


Леонід Костянтинович Кудрявцев – художник-живописець, член Національної спілки художників України, один із старіших художників Дніпропетровщини.

Все його життя пов’язане з нашим містом. Тут він народився 1922 року, тут навчався в художньому училищі в 1945-47 роках. Після закінчення Харківського художнього інституту 1954 року повернувся до Дніпропетровська.

Значну частину свого життя присвятив художник педагогічній діяльності, працюючи викладачем спецдисциплін в Дніпропетровському художньому училищі.

З 1952 року Кудрявцев брав участь у обласних, республіканських виставках. 2002 року у стінах Дніпропетровського художнього музею пройшла перша велика персональна виставка Леоніда Костянтиновича. На початку 2000-х твори Кудрявцева експонувалися у Лондоні та Единбурзі.  Його полотна зберігаються у музеях і приватних колекціях України та зарубіжжя.

На ювілейній виставці Кудрявцева у ДХМ репрезентовано близько 60 робіт, які відображують різні етапи творчості мистця.  Вони свідчать про майстерність автора у різних жанрах: тематичній картині, портреті, пейзажі. Ці твори є відображенням нашої історії і сучасності з погляду художника, світогляд якого формувався в післявоєнний період, коли творчою основою для діячів мистецтва був метод соціалістичного реалізму.

У 1970-х Кудрявцев відкрився ще і як майстер акварелі. Його акварельні пейзажі вирізняються особливим ліризмом.

Ще донедавна Кудрявцев активно працював у своїй майстерні за містом. Залишити пензлі його змусило погіршення зору.

Леонід Костянтинович, хоча й не має високих звань, заслужив любов широкого кола глядачів, які визнають у ньому значного майстра.

 

Виставка творів Леоніда Кудрявцева у Художньому музеї працюватиме до 3 вересня.

 Куратор виставки – провідний науковий співробітник ДХМ Володимир Кулічихін (тел.: 744-60-35) м. Дніпропетровськ, ул. Шевченко, 21                                      © md-eksperiment.org

Опубликовано: 25 августа 2012