114
Постаті на білому

Микита Кадан. Постаті на білому.

Вс, 25 декабря 2011
Киев, Украина
Киев, Андреевский спуск 22-а [на карте]

Виставка Микити Кадана буде проходити з 12 по 25 грудня у галереї "Карась".
Презентація виставки - 12 грудня (понеділок) о 19.00.

"Постаті на білому» є варіаціями на тему однієї дуже короткої сцени з фільму Олександра Довженко "Щорс" – червоноармійці, наступаючи на поки що невидимого ворога, перетинають величезне засніжене поле.

Біле поле стає у показаних роботах образом перехідного періоду без прогнозу щодо завершення. Переходу як способу жити. Узвичаєної непевності. Нормалізованої нестабільності.

Люди на білому вже забули в якому напрямку вони мали перетнути це поле. На нього вони увійшли в якості певного "ми" - і загубили це "ми" по дорозі. Тепер їх бій – це бій насамперед між новими визначеннями цього "ми", від яких залежить напрямок подальшого руху. Боротьба держав, націй, регіональних ідентичностей, соціальна боротьба, класова боротьба – або боротьба за особисте тілесне виживання. Втім, замість продовження руху можливо почати облаштовуватись на білому полі надовго.

Серед "постатей на білому" – загони міліції, неквапливі перехожі вихідного дня на площі під пам’ятником, російські та українські націоналісти 9 травня у Львові, пенсіонери, що торгують на вулиці, сфотографований натовп на харківській площі Свободи під час літургії за участі патріарха Кірілла, вдвічі збільшений журналістом за допомогою фотошопу.

У білому просторі невизначеності націоналісти нескінченно лупцюватимуть одне одного, старі стоятимуть над нерозпроданими продуктами, міліціонери живим ланцюгом ділитимуть порожній простір, люди перед сценою чекатимуть на героя". (с) Микита Кадан.

Довідки за тел.:

+380 44 2386531 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 01 января 2017