284
Баба. Львівський драматичний театр імені Лесі Українки

Баба. Львівський драматичний театр імені Лесі Українки

Пт, 15 мая 2015
Львов, Украина
вул. Городоцька, 36 [на карте]

Львівський драматичний театр імені Лесі Українки представляє!


«Баба» За п’єсою «Баба Пріся» Павла Ар’є

Жанр – містерія

Тривалість – 180 секунд+2 години

«Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва — відхили лише вхід у душу свою»

Григорій Сковорода 

Постановка та музичне оформлення – Олексій Кравчук

Художник – Олексій Хорошко

Дійові особи та виконавці:

Баба Пріся – Олег Стефан (актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка)

Вовчик – Сергій Литвиненко

Слава – Анна Єпатко

Батько – Сергій Литвиненко

Дільничий – Остап Дзядек

Русалки-радіо-Свобода – Марія Дзвонік, Оксана Цимбаліст

Прем’єра – 20 лютого 2015 року

Вартість квитків: 40 – 80 грн.

Квитки можна придбати в касі театру: вул.Городоцька, 36,

тел.каси: (032) 233-31-88 

Олексій Кравчук – актор та режисер, заслужений діяч мистецтв України. Закінчив у Харківському інституті мистецтв імені І. Котляревського акторське  та режисерське відділення. Здійснив постановки в театрах Львова, Донецька та Луганська. У Львові перш за все відомий постановкою на сцені Львівського академічного театру імені Леся Курбаса «Чекаючи на Ґодо» за С. Беккетом, що отримала чимало престижних театральних нагород. Викладав акторську майстерність у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Лауреат Обласної премії в галузі театрального мистецтва ім. Б. Романицького (2007). 

Павло Ар’є - відомий сучасний український драматург, художник-концептуаліст.

В 2010 році п'єса «Експеримент» увійшла в преміальний список найбільшої європейської театральної Бієнале «New Plays From Europe» в німецькому Вісбадені.

Переможець конкурсу «Коронація слова-2011».

Переможець конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці British Council Ukraine та театру Royal Court (Лондон) з українськими драматургами.

У 2013 році отримав відзнаку Київського Національного Універсітету за найкращу історичну п'єсу. Був обраний представником від східної Європи на міжнародний форум фестивалю «Berlin Theatertreffen 2013». Стипендіат «Goethe-Institut».

П’єса «Баба Пріся». Жанр п’єси можна було б визначити як «сучасна українська народна п’єса». У драмі йдеться про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній «дуже, дуже, дуже стара» баба Пріся — дещо інфернальна героїня, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби і якось у війну зарізала дванадцятьох німців. З нею живуть онук і хвороблива донька, яку свого часу покинув чоловік.

Відчуження цієї сім’ї у п’єсі не стільки територіальне, скільки психологічне. А основний конфлікт драми — це зіткнення двох світів: зовнішнього — сучасної України і внутрішнього — містичного, архетипічного світу, що береже традиції і корінням йде глибоко в землю. Драматургу вдалося поєднати злободенне із мотивом українського міфу.

Разом із тим «Баба Пріся», попри властиву їй метафоричність, ставить нам досить конкретні питання, що стосуються як нашого минулого, так і нашого теперішнього. І вирішивши їх, ми зможемо, на відміну від героїв п’єси, сказати, куди ж ми все-таки рухаємось.

 

Адреса: Україна, м. Львів, Львівський драматичний театр імені Лесі Українки, вул. Городоцька, 36.

Театральна каса: (032) 233-31-88

18:00© md-eksperiment.org

Опубликовано: 18 февраля 2015