120
Золото Карпат. Руслан Тремба в Я Галереї

Золото Карпат. Руслан Тремба (30.01 - 18.02.2013) в Я Галереї

Пн, 18 февраля 2013
Киев, Украина
вул. Хорива, 49 Б [на карте]

Золото Карпат – другий персональний проект Руслана Тремби в арт-центрі Я Галерея. Автор схильний експериментувати з художніми медіа і час від часу звертається і до живопису, і до скульптури, і до графіки. Новий цикл робіт художника швидше за все можна охарактеризувати як скульптурні об’єкти.


Авторська манера подачі зображення на вкритих золотою поталлю фактурних грубих дошках відсилає до первісних наскельних малюнків, древніх видів карбування інформації на дереві, камені та інших підручних носіях.

Нарочито пишна назва – і доречна, й іронічна водночас – є певним штампом, що криє в собі безліч асоціацій та смислів, вибір яких автор залишає за глядачем. Буквальне значення нагадує про «золоту лихоманку», спричинену багатою міфологією та реальною геологією карпатського регіону із сюжетними поворотами навколо добрих і проклятих скарбів та золотодобувних копалень, що свідчить про тісний і небезпідставний зв'язок міфу та реальності в межах однієї території. З іншого боку, підхід художника до вибору матеріалу не може бути випадковим, а навпаки – доцільно метафоричним.

«Стоячи посеред лісу чи на верхівці полонини, перед очима бачиш все життя. З'являєтся страх та радість. Cпокій та неспокій. Подібні відчуття виникають, коли тебе обіймає рідна Мати. Неймовірні відчуття при усвідомленні себе частинкою лісу, гори чи полонини. Стоячи біля дерева, починаєш відчувати і навіть бачити дерево зсередини бачити себе його очима... Лише працюючи з гірськими формами, маєш можливість насолодитись, доторкнутись до такої величі.» говорить автор. 

Пряма та не пряма роль золота у проекті Руслана Тремби, метафоричність та міфологічність дерева та металу, техніка поталі, якою послуговується художник, моделює узагальнений іконографічний образ землі як величного об’єкту прихильності. 

Стефанія Цап

Золото Карпат

Руслан Тремба

 30.01 – 18.02.2013

 

За додатковою інформацією, фотоматеріалами, коментарями учасників подій звертайтесь: 

координатор проектів Стефанія Цап, 067 547 22 86, 492 92 03 

Арт-центр Я Галерея у Києві, Хорива, 49Б, /044/ 492 92 03


 

 © md-eksperiment.org

Опубликовано: 26 января 2013