354
масленица в художественном арсенале

“Мистецька Масляна” у Мистецькому Арсеналі

Вс, 17 марта 2013
Киев, Украина
вул. Лаврська, 12 [на карте]

14 березня о 16.00 у Мистецькому Арсеналі відбудеться урочисте відкриття “Мистецької Масляної” 


Мистецький Арсенал щиро запрошує великих та малих шанувальників мистецтва на Мистецьку Масляну – веселе, творче і смачне свято для всієї родини із ярмарком, розвагами, майстер-класами та різноманітними активностями.
У програмі заходу:

  • Ярмарок рукотворів від найкращих українських хенд-мейкерів 
  • Унікальна Яворівська іграшка 
  • Мистецькі вечорниці з Анжелікою Рудницькою 
  • Мистецтво у стилі funky textile: вишивка і живопис Івана Семесюка
  • Сільський гламур із моченими яблуками – спецпроект Антіна Мухарського 
  • Інтерактивний проект Ігоря Гайдая «В очікуванні пречета» збирає родини у 4-х поколіннях
  • Майстер-класи від українських митців
  • Лабораторія навіжених учених
  • Цілий арсенал млинців і варениківУ програмі Мистецької Масляної: 

Ярмарок рукотворів від українських хенд-мейкерів 
У Мистецькому Арсеналі збереться цілий ярмарок рукотворів від українських хенд-мейкерів – вироби українських майстрів, народна і авторська іграшка, сувеніри, прикраси, а також найяскравіші дитячі книжки та смачні солодощі.

Майстер-класи
На відвідувачів Мистецької Масляної чекатимуть  різноманітні майстер-класи та уроки від майстрів вишивки, витинанки, розпису, ткацтва, батику, ліплення, малювання, арт-кулінарії тощо.

Лабораторія навіжених учених 
Лабораторія навіжених учених запросить дорослих і дітей до захопливої демонстрації фізичних та хімічних експериментів, а також до створення картин за допомогою спеціальних механізмів в улюбленій техніці Демієна Герста spin painting. 

Сімейні розваги
На відвідувачів Мистецької Масляної чекатимуть ігрові та атрактивні зони всередині приміщення та надворі для рухливих ігор дітей та усієї сім’ї. А також цілий арсенал смачних млинців і вареників.

Унікальна виставка Яворівської іграшки
Експонатів можна торкатися руками! 
У програмі Масляної відбудеться унікальна виставка Яворівської народної дерев’яної іграшки. Традиція виготовлення дерев’яної іграшки унікальної форми із особливим типом орнаменту в Яворові на Львівщині сягає XVII століття. Забавки виготовляли переважно із осики і оздоблювали специфічним яворівським розписом «вербівкою» – візерунок нагадує гілку верби із окремими листочками. Орнамент виконували у трьох (зелений, червоний і синій), а згодом чотирьох (додався жовтий) кольорах. Здебільшого вирізьблювали профільні фігурки тварин і птахів, візочки або іграшкові меблі. Народний кустарний промисел вижив навіть у часи конкуренції із промисловим виробництвом і побутує досі. У ХХ столітті тематика іграшок збагатилася новими транспортними засобами – автомобілем та літаком. 
Яворівські майстри також покажуть найбільшу в Україні дерев’яну іграшку власного виробництва, покатають охочих на мальованих кониках і возиках та навчать робити іграшку власними руками.  

Funky textile Івана Семесюка

Відомий своїми радикальними соціальними роботами і участю у проекті «Жлоб-арт» молодий художник Іван Семесюк покаже іншу грань свого таланту. Автор працює не тільки у техніці живопису або скульптури. Він звертається і до вишивки із гротескними, наївними та навіть «дитячими» анімалістичними мотивами. Іван Семесюк розповість про власний творчий напрям Funky textile та влаштує майстер-клас із вишивки.  

Сільський гламур
Відвідувачі Масляної побачать колекцію сільського кітчевого живопису середини XX століття та колекцію одягу в стилі сільський гламур від Антіна Мухарського. 

Музична програма
Презентація нового театралізованого музичного проекту шоумена, актора і галериста Антіна Мухарського «Мама Анархія». Нова програма розвиватиме музичну і сценічну стилістику музичних проектів, які Антін представляв під власним іменем та у сценічному образі Ореста Лютого. Концерт-презентація відбудеться у суботу, 16 березня о 18:00. Вхід на концерт за спеціальним квитком. 

Мистецькі вечорниці з Анжелікою Рудницькою 
Відома телеведуча, співачка, письменниця та майстриня-вишивальниця Анжеліка Рудницька у компанії своїх колег із кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка влаштує справжні мистецькі вечорниці. Гості Мистецької Масляної зможуть у компанії спеціалістів-етнологів та зірок навчитися ліпити вареники, танцювати старовинні народні танці, вивчити народні пісні, а також дізнатися про давні символи у народній та авторській вишивці і почути про українські традиції святкування Масляної. На Мистецькій Масляній Анжеліка Рудницька представить також виставку своїх вишиваних картин, подушок та гобеленів, котрі вже були презентовані у різних країнах від Франції до Південної Кореї. 

Інтерактивний проект Ігоря Гайдая «В очікуванні пречета»
Мистецький Арсенал спільно із найвідомішим фотографом України Ігорем Гайдаєм запрошує родини у 4-х поколіннях взяти участь в унікальній фотосесії. Родини відвідувачів Мистецького Арсеналу мають шанс стати учасниками зйомки і таким чином увійти в антологію українського мистецтва як герої фотопроекту Ігоря Гайдая «В очікуванні пречета», над яким майстер працює вже кілька років. Для цього потрібно прийти у фотозону Мистецького Арсеналу усією родиною не менш ніж у 4 поколіннях, за можливості, у національному вбранні, або із його атрибутами.  Якщо ж родина зможе зібрати представників 5-ти поколінь (від прапрабабусь до праправнуків) вона гарантовано отримає своє місце в експозиції майбутньої виставки майстра і стане героєм його фотокниги, а також отримає подарунок від партнерів Мистецького Арсеналу. Реєстрація родин за електронною поштою: vika-boyko@ukr.net або за телефоном +38 (067) 659-33-69.  
Хто такий пречет? У Карпатах «пречетом» називають праправнука або праправнучку, які з’явилися на світ ще за життя 4-х попередніх поколінь своєї родини. Одночасне життя 5-ти поколінь родини вважають особливим магічним моментом і у день триріччя дитини «пречета» навіть влаштовують спеціальний обряд: прапрадід чи прапрабаба стають навколішки на порозі, а їхній найменший трирічний нащадок кладе ручки їм на голову. У цей момент старі просять пробачення у маленької дитини, а маля відповідає, що пробачає. У Карпатах вважають, що таким чином можна відкупити або ж «пробачити» усі гріхи роду і почати життя нових поколінь із чистими душами. Ритуал прощення перегукується із Прощенною Неділею, що її справляють на Масляну, коли усі люди просять пробачення одне в одного, щоб з чистими душами готуватися до Великого посту та Великодня. 


Масляна – свято на честь весняного пробудження природи. Традиційні страви цього свята млинці і вареники – символізують сонце і побажання сприятливого та щедрого року. Масляна відбувається останнього тижня напередодні Великого посту. У цей час м’яса вже не їдять, але церковні правила дозволяють востаннє перед великим постом вживати молоко, яйця і рибу. Сирна Седмиця  завершується  Прощеною неділею. Цього дня у церкві здійснюється чин прощення, коли духовенство та парафіяни взаємно просять пробачення одне в одного, щоб вступити у Великий піст з чистою душею.
А поки не настав піст, на Мистецькій Масляній можливо буде скуштувати різноманітні види млинців, вареників та солодощів, випити глінтвейну, запашного чаю і бадьористої кави в різноманітних кав’ярнях.

Вартість квитків: 30 грн, дітям до 12 років - вхід вільний.
Виставка працює: 14 – 17 березня з 11.00 до 20.00

Чекаємо на Вас за адресою: Київ, Лаврська, 12. НКММК "Мистецький Арсенал",
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ — МИСТЕЦТВО НАЗАВЖДИ! 
© md-eksperiment.org

Опубликовано: 01 марта 2013