199
Виставка "Українські новини" у Варшаві

Виставка "Українські новини" у Варшаві

Вс, 02 июня 2013
Варшава, Польша
вул. Уяздов, 2 [на карте]

Презентація творів українських художників з Києва, Харкова, Донецька і Львова - це продовження співпраці Центру Сучасного Мистецтва Замок Уяздовський з українськими митцями та інституціями за сприянням Польського Інституту. 


У виставці, зокрема, можна буде побачити твори Алевтини Кахідзе, Лесі Хоменко, Жанни Кадирової, Ксенії Гнилицької, Микити Кадана, Лади Наконечної, Євгенії Бєлорусець, Андрія Сагайдаковського, Арсена Савадова, Віктора Марущенка, Ігоря Подольчака, Максима Мамсікова та інших.  Зокрема, будуть презентовані  середовища Худради та Центру Візальної Культури.

Виставка супроводжуватиметься лекційною та кіно-програмою. У рамках проекту, участь у якому братимуть митці та громадські активісти, буде організовано дискусії, які стосуватимуться українського сьогодення та українського усвідомлення.

 Ідея організації виставки виникла на фоні потужної хвилі соціальної активності художників у посткомуністичних країнах. Прихід приватного капіталу та неконтрольована приватизація громадського простору в Україні спровокували активізацію мистецьких ініціатив, художники першими взяли на себе функції "громадянського суспільства" за його фактичної відсутності в країні. Активне перетворення соціальної дійсності, за допомогою засобів мистецтва, стало важливою складовою боротьби за міський простір та права меншин. Для виставки відібрано роботи, які відображають зазначені процеси в Україні. 

В експозиції буде представлено як абсолютно нові проекти, так і роботи кількарічної давнини українських художників, створені наприкінці 90-х – початку 00-х, зокрема, твори Арсена Савадова, Олександра Гнилицького та інших. За підсумками виставки буде видано каталог, статті для якого готують польські та українські мистецтвознавці. Одним з ексклюзивних проектів виставки стане сайт Центру візуальної культури - NEWS.

Куратор – Марек Ґоздзєвський у співпраці з Олесею Островською-Лютою, Василем Черепаніним, Олександром Соловйовим та ін.

Співорганізатори: Національний художній музей України, Посольство Республіки Польща в Україні

Варшава
16 березня - 2 червня
Замок Уяздовський, вул. Уяздов, 2© md-eksperiment.org

Опубликовано: 15 марта 2013