836
Виставка Валентини Панко в ДХМ

Виставка Валентини Панко в ДХМ (27.03-28.04.2013)

Вс, 28 апреля 2013
Днепр, Украина
вул. Шевченка, 21 [на карте]

27 березня у Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка

«Петриківські рукотвори Валентини Панко», присвячена 35-річчю творчої діяльності художниці.


Валентина Федорівна Панко (1960 р. н.) – членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України. За плечима майстрині – безліч нагород та виставок, обласних, державних і закордонних, у яких художниця бере участь з 18 років. Її творіння репрезентували петриківський розпис майже в усіх куточках України, їх бачили на виставках у Канаді, Японії, Польщі, Франції, Австралії, Бельгії, США, Білорусії, Іспанії, на Кіпрі та в Бразилії.

Валентина Панко почала малювати з дитинства, що не дивно, адже її батько - відомий корифей петриківського розпису Федір Савич Панко (1924-2007). Він і був її першим учителем удома та у Петриківській дитячій художній школі. Продовжуючи сімейні традиції, упродовж 1986-88 років Валентина Федорівна викладала у Петриківській дитячій художній школі. Сьогодні художниця теж охоче працює з дітьми і для дітей – не випадково чимало її робіт присвячено темам казок і творам з шкільної навчальної програми.

З перших років самостійної роботи її творчість набула яскравої художньої індивідуальності. Для своїх робіт майстриня використовує різні матеріали: дерево, кераміку, тканину, метал, скло. Та найбільше Валентина Федорівна полюбляє працювати у техніці настінного розпису (оформлення інтер'єрів) та розпису на папері (мальовки).  

На виставці «Петриківські рукотвори Валентини Панко» представлено майже 70 творів художниці. Це і неповторні панно, від яких віє ароматом придніпровських степів, і декоративні вази й тарелі з яскравими квітами та фантастичними петриківськими павами. Твори Валентини Панко сповнені щирого захоплення красою рідної землі та любові до рідного краю.

Твори майстрині зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Запорізькому обласному художньому музеї, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького, Музеї гетьманства (м. Київ), в Українському фонді культури, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Офіційне відкриття виставки відбудеться 27 березня о 16:00.

З 15:00 до 15:45 – спілкування Валентини Панко і куратора виставки із журналістами.

Експозиція «Петриківські рукотвори Валентини Панко» працюватиме у ДХМ по 28 квітня

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00), вихідний день - п`ятниця, перший понеділок місяця - санітарний день

Тел.: 744-60-35, 47-33-38© md-eksperiment.org

Опубликовано: 25 марта 2013