198
Memoria в рамках 10-го ювілейного фестивалю Французька весна в Україні в арт-центрі Я Галерея у Києві

Memoria в рамках 10-го ювілейного фестивалю Французька весна в Україні в арт-центрі Я Галерея у Києві

Пн, 22 апреля 2013
Киев, Украина
вул. Хорива, 49 Б [на карте]

Під патронатом Посольства Франції в Україні, у співпраці з Французьким інститутом в Україні, в рамках 10-го ювілейного фестивалю Французька весна в Україні  арт-центр Павла Гудімова Я Галерея та Фонд Олександра Каменця представляє проект Memoria.

Memoria (лат. – пам'ять, спогад) є першим проектом дворічної програми МEMORANDUM, що реалізується арт-центром Я Галерея та Олександром Каменцем з метою зіставлення художньої ситуації в Україні й Франції та посилення мистецького обміну між країнами. У рамках проекту буде представлено результат резидентської роботи трьох сильних молодих художників. Це український художник Олег Грищенко та художники з Тулузи Еманюель Кастелан і Кирил Уколов (росіянин за походженням) – обидва навчалися у тулузькій Художній Академії та були відібрані культурним центром міста «Espace Croix Baragnon» для участі в програмі. Результатом майже двотижневого перебування художників у Києві й стане Memoria –другий спільний проект Я Галерея та «Espace Croix Baragnon» після минулорічної виставки «Оживаючі фігури».
Вихідною точкою проекту є сторіччя відомого «Чорного квадрату» Казимира Малевича (1878-1935), який народився у Києві. Історія створення картини, її вплив на сучасність, на розвиток мистецтва та його сприйняття – такими є основні теми для всіх трьох митців. За століття у мистецтві багато що змінилося, відбулась трансформація погляду на минуле. А медійний спектр, який сьогодні використовують художники, дозволяє по-новому поглянути на арт-потрясіння в минулому і розкрити феномен «нової пам'яті».

Еманюель Кастелан / Кирил Уколов Олег Грищенко

Запрошуємо вас на вернісаж виставки, що відбудеться 8 квітня з 19.00 до 21.30 в арт-центрі Я Галерея в Києві на Хорива, 49б

Memoria
в рамках програми МEMORANDUM
Куратор – Павло Гудімов, комісар – Олександр Каменець
08.04 - 22.04.13
Арт-центр Я Галерея у Києві на Хорива, 49б© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 апреля 2013