193
фестиваль режессуры имени леся курбаса

ІІ ФЕСТИВАЛЬ МОЛОДОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕЖИСУРИ ІМЕНІ ЛЕСЯ КУРБАСА (1-22.06.13)

Сб, 22 июня 2013
Киев, Украина
Київ [на карте]

З 1 по 22 червня у Києві проходить театральний фестиваль, що репрезентує молоде покоління української режисури.


Фестиваль був започаткований у минулому році Національним центром театрального мистецтва імені Леся Курбаса з нагоди 125-літнього ювілею його патрона і відбувся у знаковому для театральної культури м. Біла Церква. 

Нині фестиваль молодої режисури переїхав до Києва і розгорнувся на чотирьох сценічних майданчиках міста. Форум організований силами Центру Курбаса, Молодого театру, Театру драми і комедії та Нового українського театру. Один із минулорічних лауреатів фестивалю, режисер Тамара Трунова вважає: «Організатори – група небайдужих людей – немов ставлять наc, молодих режисерів, на облік, спостерігають за нашими змінами. Сьогодні це особливо важливо – небайдужість!».

Основна мета фестивалю – привернути увагу глядачів до робіт нового покоління режисерів, які з року в рік активніше впливають на театральний ландшафт країни. Також форум надає можливість керівникам театрів та арт-критикам познайомитися із найбільш успішними спектаклями, налагодити діалог з їх авторами для подальшої співпраці. Уже перший фестиваль засвідчив свою необхідність і заразом продемонстрував неабияку ефективність. До прикладу, режисеру Стасу Жиркову саме участь у фестивалі допомогла розширити коло знайомств і протягом року здійснити три постановки на престижних столичних сценах.  

У цьогорічному фестивалі візьмуть участь 11 вистав постановників віком до 35 років із Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Макіївки та Одеси. Вистави були відібрані з-поміж 30 заявок, що надійшли на адресу Оргкомітету. Також до програми фестивалю включені прем’єри вистав студентів-режисерів, учнів Едуарда Митницького та Дмитра Богомазова у КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Прес-конференція з нагоди ІІ Фестивалю молодої української режисури ім. Леся Курбаса відбудеться 4 червня о 16.00 у приміщенні Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (вул. Володимирська, 23-В). Із журналістами зустрінеться Оргкомітет Фестивалю: директор Центру Курбаса Ганна Веселовська, художній керівник Молодого театру Андрій Білоус та оглядач газети «Дзеркало тижня» Олег Вергеліс, а також молодий режисер Олена Самойленко. Після прес-конференції запрошуємо на вернісаж художньої виставки, підготованої спеціально до фестивалю, та перегляд вистави-учасниці «Вій. Докудрама» (Харківський авторський театр «Котєлок»).

Акредитація: 050-267-47-83, kurbasfest@gmail.com (Віктор Собіянський).© md-eksperiment.org

Опубликовано: 31 мая 2013