367
вистава Гамлет. (Вільям Шекспір) в Луцьку 26 лютого

вистава Гамлет. (Вільям Шекспір) в Луцьку

Вс, 26 февраля 2012
Луцк, Украина
Театральний майдан,2 [на карте]

Про виставу «Гамлет»,що відбудеться 26 лютого у Волинському театрі ім. Т. Шевченка не хочеться розповідати так, як належить критикові. Її хочеться переповідати, як захопливе дійство, хоча й не надто веселе. 


 

… Отже, спочатку був похорон. Некваплива довжелезна церемонія, під час якої всі ходили з перебільшено сумними обличчями й перешіптувалися.

А син небіжчика на похорон не встиг. Він увірвався на сцену, коли там вже тривав інший «протокольний» захід — чергова роздача державних нагород. І, як годиться, кожному нагородженому дівчина модельної зовнішності вручала квіти — дарма, що вони були з отого недавнього похорону: не пропадати ж добру…

Та ще й мати хлопця не надто звертає на нього увагу — так само, як її новий чоловік-король не надто переймається державними справами. Він тут теж — фігура «протокольна», а всім керує канцлер, тобто виконавча влада. Король з королевою під час своїх любовних утіх можуть лише ручкою тому помахати — і він помахає у відповідь: мовляв, в державі все спокійно, милуйтеся собі далі.

Ясна річ, хлопцеві все це не до душі. Щось тут не так, щось від нього приховують. І його підозри підтверджує Блазень (Б. Якимчук), котрий, щомиті озираючись, розповідає: старого короля насправді вбили, а «змія, що вжалила його, — в його короні…»


Та тут поквапилася канцлерова варта, вона ж таємна поліція: один порух керівної голови — і от уже Блазня під білі ручки повели за сцену (так, що він ледь встиг кинути хлопцеві свій ковпак із дзвіночками). А потім з-за лаштунків жбурляють на кін каталку на коліщатах — з нерухомим тілом.

І хлопець сам вдягає отого ковпака…

Волинський академічний театр імені Т.Г. Шевченка

Луцьк, Театральний майдан,2

Телефон: (0332) 72-54-60, (0332) 72-53-03    

Каса працює з 14 до 19 години© md-eksperiment.org

Опубликовано: 04 февраля 2012