археологам вдалося виявити гробницю з останками королеви народностей майя,Каломте Кабель.

При розкопках у північному районі Гватемали археологам вдалося виявити гробницю з останками королеви народностей майя Каломте Кабель.

Її гробницю вчені виявили на глибині 11 метрів в головному храмі древнього міста Ель-Перу. Поряд з останками правительки в руки археологів так само потрапило багато предметів, що представляють історичну цінність - прикраси, коштовності і гіпсові барельєфи, які, можливо, були поховані разом із правителькою. Вчені вважають, що ця знахідка стала найважливішим відкриттям за всю історію дослідження цивілізації майя. За версією вчених, Каломте Кабель правила близько двадцяти років з кінця VII до початку VI століть до нашої ери.

Цивілізація майя одна з найдавніших цивілізацій Центральної Америки. Вона мала високорозвинену архітектуру, мистецтво, писемність, математичну і астрономічну системи. Майя зводили кам'яні міста, більшість з яких були покинуті задовго до приходу європейців, інші ж були заселені і після. Календар, розроблений майя, використовувався багатьма народами американського континенту. Частина жителів південних штатів Мексики, Белізу, Гватемали, Гондурасу і Сальвадору є нащадками майя. Чисельність нащадків цивілізації майя перевищує 6 мільйонів чоловік

Читайте также


Выбор читателей
up