Нові хімічні елементи

Свято у світі хімії.

Свято у світі хімії.

У московському будинку вчених відбулася церемонія присвоєння назв 114 і 116 елементів таблиці Менделєєва.

"Елемент під номером 114 тепер має назву "Флерова" - на честь Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова. Елемент з номером 116 тепер має назву "Лівермор"- на честь Ліверморської національної лабораторії". Офіційні позначення нових елементів Fl і Lv відповідно.

Назви елементів були затверджені ще в червні 2012 року. Саме цю дату можна вважати датою офіційного отримання елементами своїх імен. У липні відповідна стаття з'явилася в журналі Pure and Applied Chemistry. 114 елемент таблиці Менделєєва був синтезований в 2000 році в Об'єднаному інституті ядерних досліджень в Дубні групою вчених під керівництвом академіка РАН Юрія Оганесяна.

116 елемент був отриманий там же через 4 роки. Офіційно роботи з отримання елементів були визнані в червні 2011 року. У грудні цього ж року були запропоновані імена - Флерова і Лівермор.

Офіційно роботи з отримання елементів були визнані в червні 2011 року. У грудні цього ж року були запропоновані імена - Флерова і Лівермор.

Флерова, який до отримання свого офіційної назви іменували унунквадій, отримав своє ім'я на честь лабораторії імені Флерова в Дубнинська інституті. Лабораторія, в свою чергу, була названа на честь радянського фізика Георгія Флерова, відкривача спонтанного ділення ядер урану. Флеров був засновником Об'єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні. Елемент був отриманий бомбардуванням мішені з плутонію-242 іонами кальцію-48.

Лівермор отримав свою назву від міста Лівермора (Livermore) в штаті Каліфорнія, де розташована лабораторія імені Лоуренса. Співробітники цієї лабораторії протягом довгого часу співпрацюють із лабораторією імені Флерова за програмою синтезу надважких ядер. Примітно, що спочатку одним з варіантів імені для 116 елемента розглядався Московій. Лівермор був отриманий в результаті бомбардування мішені з кюрія-245 іонами кальцію-48.


Читайте также