17-04-2013 Всё о кино 1221

II Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів.

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів

В програмі цьогорічного фестивалю заплановано ряд світових та національних прем’єр, демонстрація фільмів-переможців багатьох топових кінофестивалів.

Серед національних програм варто відзначити «Грецький прорив», присвячений якісно новому кінематографу Греції, який доводить, що фінансова криза не є причиною відсутності кіно. «Іранська кіношкола» демонструє надбання іранського кінематографу, знову і знову переконуючи, що незважаючи на консервативність та світську відмінність іранський кінематограф може похвалитись фільмами-шедеврами, підтверджуючи це з року в рік присутністю на світових фестивалях. Не можна обійти увагою і екзотичну програму «Турецькі солодощі», блок із іронічною назвою, яка дає зрозуміти що Туреччина - це не тільки місця дешевого відпочинку і виробник відомих «східних солодощів», але і країна з багатим культурним надбанням, готова створювати і демонструвати нам якісно інший кінематограф. «Російська панорама» познайомить нас із трендами наших сусідів, які в плані кінематографу рухаються набагато швидше і впевненіше за нас, - знайомі обличчя в неочікуваних образах, знайомі проблеми та знайомі рішення, історії людей країни з двома одвічними проблемами, дорогами і дурнями. «Український короткий метр» у цьому році під особливим прицілом: в рамках фестивалю буде широко представлене національне кіно надбання різних періодів та епох, починаючи від класики короткого метра і закінчуючи авангардними проектами.

Анімації, як значній складовій короткометражного руху, буде приділена частина уваги. Так в рамках фестивалю продемонструють «Сучасну італійську анімацію», яка має свій яскравий темперамент та нетиповий, індивідуальний почерк, це можна буде побачити порівнявши її з програмою «Авангардної світової анімації», яка представляє актуальний сконцентрований зріз анімаційних трендів та новаторських ліній.

Серед спеціальних подій фестивалю не можна оминути ряд наступних подій:

«Hot Shorts» - Найгарячіші фільми з країн, де темперамент кипить навіть у немовлят. Квінтесенція чудового гумору, приправлена теплом Середземного моря та яскравими фарбами Іспанії та Італії.

Без сумніву необхідна до перегляду добірка.

«Амурний настрій» - короткометражні роботи присвячені темі різного прояву кохання. Нерозділене кохання, любов сина до забутої матері, толерантність, любов матері до дочки, брата до сестри, та багато іншого, чого ми не помічаємо в безкінечній щоденній метушні.

«Жіночі секрети» - як ми всі, включаючи і жінок і чоловіків, мріємо знати, чого ж на справді хоче жінка. В цьому блоці режисери з усього світу намагаються дати відповідь на це запитання та розгадати таємничі жіночі секрети. Якщо ти хлопець і думаєш, що блок з такою назвою явно не для тебе, ти помиляєшся! Іншого шансу дізнатися ці секрети в тебе не буде.

«Dark Side» - в цьому блоці трилер про світ паранормального, детективний фільм в стилі нуар, хоррор, де головними героями стають розумні комахи, і навіть комедія про привида, котрий втікає з дому від надокучливої сімейки. Чекайте на незабутній ефект від перегляду добірки фільмів, яку ми демонструватимемо пізно вночі для збільшення адреналіну!

«Sweet Sixteen» - в кожному фільмі цієї підбірки про тінейджерів є шалена вечірка, але знята щоразу по-іншому. Згадайте себе в буремні шістнадцять - всі помилки і незграбні ситуації, комічні і незручні, але такі щирі і незабутні, коли все вперше.

«Terra Incognita» - кіно країн без ознак кінематографічного життя. І все-таки навіть в Колубмії, Мадагаскарі, Албанії і Тайвані знаходяться генії, готові дивувати високим вмінням розповідати зворушливі історії. Це кіно з далеких куточків земної кулі, об'єднане ідеями, які промовляють до кожного мешканця планети.

«Futurism» - чотири короткометражні роботи, які занурюють в світ утопій і апокаліпсису, від кафкіанських буднів чиновника до страхів і надій непевного майбутнього, яке так швидко наступає, що ми не встигаємо його пояснити і осмислити, та в цьому нам допоможуть режисери представлених фільмів.

«Short Film School» в рамках КМФКФ

Найбільший фестиваль короткого метру знову в Україні (24-28.04.2013)Все фестивали 2013Читайте также