20.06.2013
Розваги
eye 918

Історія фестивалю Підкамінь.

Історія фестивалю Підкамінь.

Окрасою Львівщини є майже чверть пам’яток містобудування та архітектури України. Одним з кращих зразків сакральної архітектури оборонного типу є комплекс споруд домініканського монастиря XVII ст. у селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області.

З метою привернення уваги громадськості до відбудови монастиря, популяризації українського строю у 2007 році було започатковано однойменний етнофестиваль «Підкамінь». За шість років проведено «Підкамінь-2007», «Підкамінь-2008», «Підкамінь–2009», «Підкамінь-2010», «Підкамінь-2011», «Підкамінь-2012», тож Львівщина заслужено тримає першість у проведенні таких заходів у Західній Україні.

Концепція Етнофестивалю «Підкамінь» припала до душі його поціновувачам: сучасна українська фолькова музика на тлі неймовірно красивої природи, пам’ятки давнини Каменя-Велетня, монастиря, який пережив вічність, і всього енергетичного ландшафту Північного Поділля. Окрім концертної триденної програми за участю україномовних гуртів і виконавців етнофолкового напряму, на майданчику «Підкаменя-2013» відбуватимуться численні мистецькі та спортивні акції. До проведення фестивалю щороку долучається Церква, яка активно реалізовує духовну місію, провадячи душпастирську роботу в колі учасників заходу та маючи власний блок у програмі фесту.

Проводячи «Підкамінь-2009», «Підкамінь-2010», «Підкамінь-2011», «Підкамінь-2012», оргкомітет уперше серед усіх українських етнофестів застосував онлайн-трансляцію з трьох камер, розміщених на фестивальному полі. Щодня впродовж фестивалю зазначені інтернет-ресурси відвідувало близько 2 500 користувачів.

Читайте также


Выбор читателей
up