18.10.2013
Розваги
eye 915

Фестиваль аудіо-візуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА 2013

Фестиваль аудіо-візуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА 2013

Протягом першої декади  жовтня у культурному  житті Львова сталася ще одна подія – проведення фестивалю аудіо-візуального фестивалю «Тетраматика», який тривав з 2 по 12 жовтня.

Спершу варто зазначити, що проведення такого дійства є невипадковим у культурному прогресі України, а власне активне втручання мистецького організації НУРТ- координатора створення фестивалю. Що стосується мети та ідеї дійства, то все ж варто наголосити на передісторії поступового формування сучасного українського мистецтва  XX ст. , при якому важливим аргументом є те, що  при створенні 100 років тому маніфесту Луїджі Руссоло ,який наголошував на перевазі використання новітніх технологій і машин у світі музики, стосувалося загалом створення сфери нових медій. В Західній Європі під впливом цього маніфесту все ж розвинулась активна співпраця між  художниками та музикантами з інженерами і програмістами, що в свою чергу може презентувати можливості нових комп’ютерних технологій. В Україні значно пізніше почали використовувати у мистецькому світі такі простори для розвитку. Про входження в глобальний процес підняття сучасного мистецтва на новий щабель висловлювався один з координаторів проекту Михайло Барабаш ,говорячи про становище України в світовому культурному процесі і методи створення нового рівня творчості, що власне і є основною з ідей – «Фестиваль аудіовізуального мистецтва «Тетраматика» зосереджується не лише на взаємодії музики та зображення,  а й на розкритті потенціалу застосування ІТ технологій в мистецьких творах». Важливою метою було донести до творчої молоді актуальні тенденції розвитку  «нових медій» у світовому мистецтві, адже саме у Львові зосереджений основний культурно-творчий потенціал.

Важливим аспектом було те, що учасниками фестивалю були не тільки митці з України, а й гості з Бельгії, Німеччини, Тайвані, Росії та Польщі.

Протягом дванадцяти днів відбувалося представлення звукових та відео об’єктів, інтерактивних інсталяцій аудіовізуальних перформансів та проведення зустрічей  та розмов з авторами.

   2 жовтня відкриття фестивалю супроводжувалося вступним словом про саму подію та виставкою мультимедійних творів у Музеї Ідей, учасниками якої були Михайло Барабаш, Юрій Добжанський, Йоанна Земанек, Марія Сейнев, Вітольд Стельмачнєвіч, Олексій Хорошко, Грегор Штвєртня, Марина Фоменко, арт-група sviter. За допомогою великих екранів з зображеннями, відео на плазмах та  звуках у навушниках присутнім доносилась повнота ідеї з максимальними емоціями , які викликав проект, хоч звичайно кожен вбачав різні концепції в одному об’єкті.

   Відкриття наступної виставки відбулось у  Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Возницького, де до уваги глядачів були представлені роботи Павела Яніцького з Польщі, Анни Василькової, Тамари Грідяєвої, Сергія Петлюка, Міхая Греку з Румунії, Тібо Глейзе з Франції та Лін Пен Чвен з Тайваню.

В проміжку між цією виставкою і наступним дійством у Пороховій вежі, проходили перформанси у галереї Дзиґа та Detenpyla за участю Юрія Білея, Богдана Шумиловича та Антона Попова, а також розмови на актуальну тему фестивалю та проблематики сучасного аудіовізуального мистецтва.

Останніми  проектами фестивалю були аудіовізуальні перформанси українських митців Антона Лапо та Ujif_notfound, які справді вразили відповідністю звуку і відео, настроєвістю та неординарністю.

Заключними на фестивалю були лекція Яніни Пруденко на тему «Медіамистецтво в Україні: онтологічний чи гіпотетичний статус?», де було висвітлено проблематику прогресивності сучасного мистецтва на рівні з європейськими державами.

Такий фестиваль дає поштовх розвитку у становленні мультимедійного мистецтва в Україні та розкриття потенціалу застосування новітніх технологій для створення мистецьких творів, що власне вдалось засновникам фестивалю.

Надія Шепітчак

Читайте также


Выбор читателей
up