16.03.2017
Розваги
eye 175

​«Народні візерунки»: вдалий початок з надією на продовження

​«Народні візерунки»: вдалий початок з надією на продовження

Музиканти-початківці двох харківських шкіл естетичного виховання та професійний оркестр Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю започаткували і втілили в життя новий мистецький проект «Народні візерунки», що популяризує виконавство на народних інструментах і має присвяту Шевченківським дням.

В колективах початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів - Дитячої музичної школи №5 ім. Римського-Корсакова та Дитячої школи мистецтв №6 успішно працюють відділи народних інструментів, де юні музиканти опановують гру на народних інструментах з шести спеціальностей Творча обстановка, тон якій задають 16 досвідчених захоплених справою педагогів, сприяє вагомим досягненням та постійному пошуку цікавих починань.

Точкою відліку нового проекту став великий двогодинний концерт, який відбувся 15 березня поточного року на сцені будинку Алчевських за участю більше ста учнів двох шкіл, викладачів та музикантів професійного оркестру. Насичена різноманітна програма, гідній виконавський рівень та яскрава емоційна складова підтвердили затребуваність проекту.

У супроводі оркестру звучали твори відомих композиторів та обробки народних пісень для бандури, цимбалів, домри, баяну, акордеону. На сцену виходили колективи, які продемонстрували різнопланові ансамблеві форми музикування. Серед них ансамблі бандуристів «Едельвейс» та «Вишиванка» (керівник Аліна Черниш), ансамблі баяністів-акордеоністів (керівники Максим Плющенко, Юрій Дяченко, Олександр Литвищенко), ансамбль народних інструментів «Веселий диліжанс» (керівники Лідія Алейнікова, Олена Дяченко), ансамбль учнів молодших класів «Пупс-Бенд» (керівники Лідія Алейнікова, Олена Дяченко), ансамблі гітаристів (керівники Ольга Савенко, Леонід Біленко), оркестр народних інструментів (керівник Юрій Дяченко) та інші.

Органічно доповнили виступи інструменталістів учні хореографічного відділення та вокальних відділень шкіл.

Багато квітів, щирі оплески, святкова атмосфера, що панувала у залі, на сцені та за її лаштунками – все це додало гарних вражень і зробило концерт пам’ятною подією.

Бандуристка Аліна Максимовська, учениця ДМШ №5, виступ якої був першим у сольній програмі, поділилася враженнями: «Цей концерт я запам’ятаю назавжди, він допоміг мені утвердитися в своєму бажанні стати справжнім майстром бандурного мистецтва».

«Такі події сприяють появі нових ідей та допомагають зав’язати нові знайомства, - виказала свою точку зору акордеоністка Ніка Безвесільна з ДШМ №6. – Дуже вдячна музикантам оркестру. І на репетиціях, і на концертах грати з ними було дуже комфортно. А участь учнів з іншої школи додало нам зацікавленості, було стимулом грати краще, привнесло елемент змагальності. Побільше б таких проектів!».

«Для більшості учнів це був перший досвід гри у супроводі оркестру, - зауважив директор ДМШ №5 ім. Римського-Корсакова Олександр Масло. – У них горять очі, їх переповнюють емоції, тут стільки позитиву! Представлено цікавий репертуар від класики до сучасних напрямів у музиці, а це свідчення того, що виконавцям на народних інструментах є що показати і є куди розвиватися. Поєднання зусиль колективів двох шкіл естетичного виховання значно розширюють можливості як у творчому, так і у організаційному сенсі. Тож все, на що сподівалися, відбулось, концерт став для усіх нас справжнім святом».

Учасників та глядачів привітав депутат Харківської обласної ради, заступник голови Адміністрації Основ’янського району м. Харкова Євген Мошняков. «Чудово, що у юних музикантів з’явилась можливість виступати на одній сцені з професіоналами, - зазначив він. - Це піднімає планку їх вимог до себе, підвищує самооцінку, додає сил та натхнення».

Цікаво, що для музикантів оркестру Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю та його головного диригента Андрія Стрільця цей концерт в певному сенсі також був прем’єрним і став першим досвідом спільного музикування з дітьми.

«Це дуже гарна ідея, що надає можливості музикантам-початківцям реалізувати себе, а близьким та рідним юних талантів насолодитися їх творчістю, - зазначив Андрій Стрілець. – Хочу привітати усіх, хто виходив сьогодні на сцену. Всі діти дуже старалися, кожний учасник у міру підготовки, віку, можливостей впорався зі своїм завданням, як результат – концерт пройшов успішно. А це дає надію, що до проекту долучаться інші шкільні колективи».

Надію на те, що проект «Народні візерунки» житиме і розвиватиметься мають і його ініціатори. Директор ДШМ №6 Валентина Сальникова вважає, що в подальшому він може відіграти роль у налагодженні міжкультурних зв’язків та отримати міжнародний статус. «Популяризація серед широкого загалу українських народних інструментів, пісенної та інструментальної творчості, що є проявом багатства душі українського народу, свідоцтвом його духовної культури – це надзвичайно важлива і благородна справа, якою ми маємо займатися, об’єднуючи зусилля», - зазначила вона.

Високу оцінку новому починанню, добрі побажання всім, хто до нього причетний, виказала заступник директора Департаменту культури Харківської міськради Тетяна Мараховська та заявила про наміри на його подальшу підтримку. «У Харкові, як ніде в Україні, робиться багато для розвитку дитячої творчості. До потреб юних харків’ян надано чудові школи естетичного виховання, куди вони приходять як у храм мистецтва, наші діти грають на найкращих інструментах, їх навчають підготовлені фахівці, - сказала вона. – І як бачимо, признані метри, у їх числі і Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю, також ідуть на творчу співпрацю з початковою ланкою спеціалізованої мистецької освіти».

Присутність у залі зацікавленої публіки та чисельних гостей, серед яких признані у музичних колах майстри мистецтв, та їх позитивні оцінки за результатами заходу, додають учасникам концерту впевненості та слугуватимуть джерелом натхнення у їх подальшому навчанні та творчості.

Раїса Кравченко, член спілки журналістів України

Читайте также


Выбор читателей
up