12-09-2019 Театр 776

​Артпроєкт «Урбаністична зима 32/ Urban Winter32»

Відкриття арт проєкту «Урбаністична зима 32/ Urban Winter32». Афіша Львів 2019

19-го вересня 2019 року у великому залі синагоги на вул. Вугільній 3, відбудеться відкриття артпроєкту «URBAN WINTER 32/УРБАНІСТИЧНА ЗИМА 32», авторами якого є подружжя львівських незалежних кінорежисерів Сашка Балабай та Дарини Балабай.

Сашко та Дарина займаються реалізацією сучасних кіно та артпроєктів з 2015 року. Кіно та фото роботи Сашка та Дарини представляють Україну на фестивалях та конкурсах по всьому світу, отримують нагороди та визнання.

Сашко Балабай та Дарина Балабай

На відкритті проєкту гратиме наживо Маестро Майк Кауфман-Портніков - музикант і режисер, громадський діяч, лауреат численних міжнародних конкурсів і фестивалей.

«Зимові простирадла» – чорно-білі фотографії надруковані на полотні великого формату. Білосніжна підлога, немов сніг, який тільки щойно впав, та небілені стіни старої синагоги ефектно підкреслюють чорно-білі полотна. Висока стеля і таємниче світло з величезних вікон цієї стародавньої будівлі додають експозиції глибини та архаїчності. Жива музична імпровізація Майка Кауфмана-Портнікова емоційно та чуттєво доповнює цей унікальний експозиційний простір. Автори проекту намагаються занурити глядача у свої дитячі спогади, коли взимку мати розвішувала свіжовипрану білизну у дворі будинку.

Проект «URBAN WINTER 32/УРБАНІСТИЧНА ЗИМА 32» - це мистецький пошук авторів, експеримент та реалізація певних рефлексій на оточення. Гра тіні та світла на сніжному тлі, ефектні силуети та містичні сюжетні знахідки – все це надихнуло на створення проекту. Фотороботи, із яких складається експозиція, нагадують графічні замальовки вугільним олівцем на білосніжному папері – із першого погляду здається, що це результат глибокої пост обробки, але такого ефекту автори досягнули шляхом експериментів із ракурсами, світлом і снігом, природним тлом.

Артпрокт Урбанстична зима 32 Urban Winter32

Автори впевнені, що зима в урбаністичному просторі лише здається сумною і сірою, насправді ж, узимку все стає більш справжнім, немовби оголеним і відкритим для усвідомлення. Зима у місті – це період, коли домінують такі кольори, як білий та чорний. Це той час, коли відсутність зайвих деталей дає можливість побачити нові форми та контури у звиклому вуличному оточенні.

Власне, у цьому був певний виклик для Сашка та Дарини – відшукати і зібрати в колекцію унікальні кадри в той час, коли наші очі вже втомились від одноманітних картинок на вулиці та з нетерпінням чекають на яскраву весну.


Читайте также