Концерт-вистава. Барвінський. Повернення в Україну
10 жовтня о 18:00 у Львівській національній філармонії відбудеться проєкт Театрального центру "Слово і голоС" в рамках програми Львівської міської ради "Фокус на культуру":
БАРВІНСЬКИЙ. Повернення в Україну. Концерт-вистава та онлайн-показ.
Василь Барвінський – український композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, директор Львівської консерваторії; визначний представник української музичної культури XX століття, ціла епоха і безцінний пласт культури нашого міста, митець світового масштабу.
У віці 60 років славетний композитор пережив сталінські репресії - десять років в мордовських таборах, цілковите знищення усього творчого доробку, забуття… Повернувшись у віці 70 років до Львова, композитор намагався відновити по пам’яті свої знищені твори, демонструючи незламність духу, неймовірну волю Художника. Та і донині, як справедливо зауважує музикознавець Любов Кияновська: «Справжній аристократ духу, особистість дуже незалежна і не підпорядкована жодним штучним уявленням про характер українства, хоч і в найглибшому своєму єстві повністю відданий ідеї служіння цій нації, Барвінський до сьогодні залишається достатньо «незручним» (…) і не завжди зрозумілим».
Проєкт у Львові «БАРВІНСЬКИЙ. Повернення в Україну» має амбітну мету: стати першим кроком повернення із незаслуженого забуття творчості та імені великого композитора не лише в Галичину, а й у всю Україну та повернути митцю заслужене місце на світовому композиторському Олімпі.
«БАРВІНСЬКИЙ. Повернення в Україну» – проєкт співпраці відомої співачки і акторки Наталії Половинки, Заслуженої артистки України, Лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка із Симфонічним оркестром Львівської національної філармонії. Диригент Теодор Кухар (CША) - володар численних нагород, найбільш записуваний диригент свого покоління: це понад 110 дисків, виданих лейблами Naxos, Brilliant Classics, Ondine та Marco Polo. Виставу складають 12 фортепіанних романсів Василя Барвінського, версію для симфонічного оркестру створила одна з найкращих сучасних композиторок України - Богдана Фроляк, Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка. Це дійство створили найкращі українські митці Європи: поставив відомий режисер Валерій Більченко (Німеччина), роботу з текстом здійснив режисер, знаний своїми унікальними міжнародними проєктами на перетині театру та музики – Сергій Ковалевич, костюм створив законодавець української моди Петро Нестеренко, візуальний образ проєкту належить одному з найяскравіших художників сучасності – Сергію Савченку, відео проекцію та онлайн-трансляцію здійснить OpenTheater (Київ), світло і звук забезпечує знаменитий WestSound.
«Ця робота - мій простий людський уклін вдячності. За науку шляхетності.
Дванадцять романсів чинять Учту і ми причащаємося Бога-України-себе самих» - говорить Наталія Половинка, автор ідеї проекту.
Тривалість – 1 година 20 хв, без антракту.
Квитки можна придбати у касі філармонії.