Бахмацька центральна бібліотека шукає дарувальників
Понад 120 років Бахмацька центральна бібліотека привітно відчиняє двері своїм користувачам. Історія головної книгозбірні Бахмача сягає кінця ХІХ ст. Свідченням тому є те, що у звіті Чернігівської губернської управи за 1898 рік у розділі «Про бібліотеки» записано, що в Бахмачі була відкрита громадська бібліотека.
Бахмацька центральна бібліотека спрямовує свою діяльність на якісний, сучасний рівень обслуговування користувачів через вільний доступ до всіх інформаційних джерел та оперативне забезпечення новою актуальною інформацією, підвищення інтересу до книги, підняття рівня української державності та національної свідомості користувачів, залучення користувачів різних соціальних груп, створення комфортних умов для надання бібліотечних послуг відвідувачам.
У цей складний для нашої країни час бібліотека стала для своїх користувачів «острівцем спокою» та «аптекою для душі». Після повномасштабного вторгнення росії до України змінилися пріоритети діяльності центральної бібліотеки: надання підтримки Збройним силам України – ключовий напрямок нашої роботи.
Впродовж року центральною бібліотекою обслужено 2000 користувачів організовано і проведено понад 68 масових заходів (презентацій, патріотичних заходів, літературно-музичних вечорів, засідань клубу, майстеркласів тощо), оформлено 38 ілюстративно-книжкових виставок, поличок, приурочених відомим українським та світовим письменникам, суспільно-значимим датам та подіям України, Чернігівщини та Бахмаччини. З метою популяризації кращих творів вітчизняної і зарубіжної літератури, знайомства з книжковими новинками з питань історії України, народознавства, духовного та морального виховання користувачів використовувались як традиційні форми роботи: книжкові виставки, бібліографічні огляди, тематичні перегляди, інформаційно-патріотичні години, літературні вечори, так і активні форми популяризації літератури: майстеркласи, флешмоби, вікторини-конкурси, літературно-поетичні акварелі, презентації книг місцевих авторів, арт-зустрічі з творчими людьми у «Літературній вітальні», філософські кав’ярні з нагоди ювілеїв видатних діячів України та рідного краю. В межах роботи Хабу цифрової освіти Бахмацька центральна бібліотека організовує навчання та консультації користувачів в сфері підвищення їх цифрових компетенцій.
Мережа бібліотек КЗ «Бахмацька ПБ» складається з 14 бібліотек: центральна бібліотека, міська бібліотека-філія для дітей та 12 сільських бібліотек-філій. Працівники бібліотек активно працювали над вилученням ворожої російської літератури та морально застарілих видань, зокрема періоду срср. Так, з книжкових фондів бібліотек протягом 2022-2024 рр. вибуло близько 70 тис. примірників документів. Тому бібліотеки та їхні користувачі відчувають велику потребу у новій сучасній україномовній літературі для дорослих, підлітків та дітей. Сподіваємося на підтримку Порталу та маємо надію, що завдяки не байдужим людям фонди бібліотек поповняться актуальною новою літературою.
Книги, які потребують наші користувачі:
- Бічуя Н. «Шпага Славка Беркути»
- Бльостка К. «Матера вам не наймичка, або Чому діти це – прекрасно...»
- Богомаз О. «Весілля Настусі»
- Бойн Д. «Хлопчик у смугастій піжамі»
- Гаврош О. «Неймовірні пригоди Івана Сили»
- Герітсен Т. «Хірург», «Асистент»
- Дашвар Л. «Спадок»
- Дешнер Д. «Той, що біжить лабіринтом», «Випробування вогнем», «Бігун у лабіринті»
- Доляк Н. «Місце останньої реєстрації громадян»
- Захарченко О. «Метро до Темного міста»
- Ібсен Г. «Ляльковий дім»
- Карп'юк В. «Довбуш. Гідність або забуття»
- Кван Р. «Макова війна»
- Кідрук М. «Колонія»
- Кокотюха А. «У темряві приходить пес», «Врятувати березень»
- Комсовська Б. «Буба»
- Левкова А. «За Перекопом є земля»
- Мак Ю. «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»
- МакДоналд М. «Джуді Муді» (серія книг)
- Матолінець Н. «Керамічні серця»
- Мацко І. «Легендарна Україна. Історія вільних»
- Михед О. «Котик, Півник, Шафка»
- Моренцова-Шулик О., Волковська О. «Смак свободи»
- Гаррі Маунтбеттен-Віндзор «Запасний. Мемуари принца Гаррі»
- Мокрик Р. «Бунт проти імперії»
- Нікуліна А. «Я іду шукати»
- М. Олекса «Перші»
- О’Лірі Б. «Квартира на двох»
- Орловська К. «Краще не читай»
- Павлюк І. «Я бачу вас цікавить пітьма»
- Пірс С. «Санаторій»
- Плат С. «Під скляним ковпаком»
- Портер Е. «Поліанна»
- Рід Т. «Дім у волошковому морі»
- Свіфт Д. «Мандри Гуллівера»
- Сем’янків А. «Танці з кістками»
- Люсі Скор «Усе, що з нами навіки»
- Станчишин В. «Емоційні гойдалки війни»
- Толкін Дж. «Володар перснів»
- Флег Ф. «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка», «Чудовий хлопець із кафе «Зупинка»
- Хан Д. «Цього літа я стала вродливою», «Літо без тебе — не літо», «У нас завжди буде літо»
- Чемерис В. «Вітька+Галя, або повість про перше кохання»
Наша електронна адреса: pb.bakhmach@ukr.net