Як навчитися говорити красиво

Як навчитися красиво розмовляти. Практичні поради

Говорити красиво — це означає вміти зрозуміло викладати свої думки з правильною інтонацією, в міру емоційно, щоб переконати людину у вірності ваших суджень. Деякі люди від природи мають ці навички, але багатьом все-таки потрібно вчитися говорити грамотно і красиво. Фахівці, які володіють мистецтвом красномовства, легше домовляються з людьми, впевненіше почуваються під час переговорів, виступів, швидше просуваються кар'єрними сходами. Ми підготували 5 простих порад, які допоможуть розвинути навички красномовства.

1. Запишіть свою промову на диктофон

Перед тим як розпочати навчання, необхідно зрозуміти, над чим саме вам потрібно попрацювати. Для цього запишіть на диктофон розмову по телефону з близькою людиною. Потім прослухайте запис, звертаючи увагу на паузи, дихання, темп мовлення, слова-паразити, побудова речень. Випишіть все, що вам не подобається у вашій промові і почніть усувати ці недоліки.

2. Працюйте над змістом та темпом мови

Дуже часто проблеми в мові виникають через те, що людина говорить дуже швидко. Іноді думка не встигає сформуватись, а слово вже вилетіло. Та й слухати спікера, що тараторить, досить складно. Щоб уповільнити свій темп мови, необхідно щодня виконувати вправу: промовляйте повільно слова, наприклад міста чи імена, записуючи себе на диктофон у цей час. Потім повторіть те саме у зворотному порядку. Наступний крок – це прослухати текст, записаний у швидкому темпі, а потім повторити його повільно.

3. Позбавтеся слів-паразитів

Слова-паразити зазвичай вживають для зв'язування слів у реченнях, коли складно продовжити думку чи підібрати потрібне слово. Але вони дуже псують мову і заважають сприйняттю ваших думок. Щоб позбавитися цих слів, необхідно зафіксувати, які саме слова ви часто вживаєте в мові. Слідкуйте за тим, що ви кажете. Попросіть близьких людей стежити за вашою мовою і вказувати вам, коли ви вимовляєте слова-паразити.

4. Описуйте предмети

Це ще одна вправа, яка допоможе правильно та красиво формулювати ваші думки. Вам потрібно знайти будь-який предмет у кімнаті (годинник, статуетка, квіти) та почати його описувати протягом 5 хвилин, підбираючи цікаві слова, фразеологізми. Звертайте увагу на те, як ви будуєте речення та з яким темпом говорите.

5. Запишіться на курси з ораторськох майстерності

Цей варіант підійде для тих, хто хоче отримати швидкі результати. Викладач з досвідом зможе почути помилки, на які ви, можливо, не звернули увагу. Тому якщо ви шукаєте досвідченого педагога, який допоможе вам розкрити свій потенціал, записуйтесь на онлайн курси - заняття, що проходять в Zoom/Skype/Google Meet. 

Для кого підійдуть онлайн-заняття?

  • Для тих, хто мріє про впевнені та яскраві публічні виступи.
  • Для тих, хто хоче подолати страх перед широкою аудиторією і знайти свій голос.
  • Для тих, хто бажає розвинути свої комунікативні навички та переконати будь-яку аудиторію.
  • Для тих, хто цікавиться акторською майстерністю і хоче спробувати себе в новій ролі.
  • Для всіх, хто прагне стати більш впевненим у собі.

Для запису на онлайн-занняття телефонуйте за номером: 066 16 70 488 (Viber, Telegram).

Читайте также


Выбор читателей
up