Прогноз на 2025 рік від голови Microsoft Сатьї Наделли

Прогноз на 2025 рік від голови Microsoft Сатьї Наделли

Сатья Наделла – генеральний директор та голова ради директорів Microsoft. За 10 років роботи у компанії він збільшив вартість її акцій більш ніж на 500%. Розбираємось у прогнозах та планах візіонера на 2025 рік

Хакери можуть зруйнувати світ

В інтерв'ю NBC News Сатья Наделла попередив, що через хакерів може статися «руйнування світового порядку, якщо країни не ухвалять «кібернетичну Женевську конвенцію».

Женевські конвенції, які складаються з чотирьох міжнародних договорів та трьох протоколів, були розроблені у 1949 році. Вони визначають, як слід поводитися з цивільними особами та солдатами під час війни. Конвенції є всесвітньо визнаними правовими нормами, підписаними 196 державами.

Microsoft вже багато років закликає до створення подібної конвенції у кіберсфері. У 2017 році у своєму програмному документі представники компанії заявили: «Світові потрібні нові міжнародні правила для захисту суспільства від загроз з боку національних держав у кіберпросторі. Коротше кажучи, світові потрібна цифрова Женевська конвенція».

Генеральний директор Microsoft також закликав США, росію та Китай об'єднатися, щоб спільно захищатися від кібератак з боку інших держав та приватних осіб. Він висловив сподівання, що три країни зможуть дійти згоди: «Якщо йдеться про напади держав одна на одну [у цифровому середовищі], особливо на цивільні об'єкти, то ми знаходимося в новому світовому порядку. І це руйнація світового порядку, якого, як на мене, ми ще не бачили».

Світ спільно вирішуватиме пов'язані з ШІ ризики

На думку Сатьї Наделли, світ має спільно запобігати пов'язаним з ШІ ризикам. На Всесвітньому економічному форумі у 2024 році він наголошував: «Ми повинні брати до уваги непередбачені наслідки будь-якої нової технології поряд з усіма перевагами та думати про них одночасно. Не варто чекати, доки непередбачені наслідки виявляться, а потім вирішувати їх».

Голова Microsoft також зазначав, що єдине рішення потенційних ризиків ШІ - це державне регулювання, яке "збільшить широкі соціальні вигоди та пом'якшить непередбачені наслідки". Якщо дозволити ШІ процвітати, Наделла бачить у найближчому майбутньому глибші варіанти використання технології. "Якщо ви зможете фундаментально прискорити науку, - заявив він, - це може означати нові способи лікування хвороб та варіанти переходу від викопного палива".

ВВП Індії зростатиме завдяки ШІ

На виступі в Мумбаї в лютому 2024 року Наделла наголосив на потенціалі штучного інтелекту у стимулюванні економічного зростання в Індії. Він заявив: «Говорити про технології як реальну річ можна тільки в тому випадку, якщо вони впливають на загальне зростання економіки. Безумовно сьогодні ШІ — ринок, що найшвидше зростає. Ви можете побачити його пожвавлення. І в уряду, і в усіх з вас є високі амбіції щодо того, що відбудеться до 2025 року і який відсоток цього зростання буде зумовлений ШІ».

Проводячи паралелі з промисловою революцією, Наделла поділився статистикою: «У Великій Британії під час розпалу промислової революції 10% ВВП витрачалося на залізничну систему. Решта вже історія. Коли у вас з'являється нова технологія загального призначення, інтенсивність інвестицій та розгортання міжсекторної взаємодії впливає на перспективи країни в майбутньому». На думку голови Microsoft, значна частка ВВП Індії ґрунтуватиметься на технологіях штучного інтелекту.

У виграші будуть компанії, які використовують ШІ у робочих процесах

"ШІ допомагає людям підвищити продуктивність вже зараз", - заявляв Наделла під час виступу на фестивалі інновацій Fast Company у жовтні 2024 року. За його словами, у довгостроковій перспективі ШІ самостійно прийматиме рішення у «охороні здоров'я, фінансах чи будь-якій іншій сфері».

Згідно зі звітом Goldman Sachs, інвестиції у розвиток ШІ найближчими роками перевищать $1 трлн. Microsoft є одним із провідних джерел фінансування індустрії – компанія OpenAI (розробник ChatGPT) отримала від корпорації $13 млрд.

Наделла визнав, що переваги ШІ ще не переважили витрати на нього, і зазначив: потрібен час, щоб ефективність позначилася на прибутку. Співробітники, які починають використовувати ШІ, вважають, що він допомагає підвищити продуктивність праці. При цьому понад 65% офісних працівників кажуть, що ніколи не використовували цієї технології на роботі.

Гендиректор Microsoft підкреслив: «Я думаю, що зараз час не плисти за течією, слідуючи загальноприйнятій думці про те, що потрібно просто пограти з технологією. Насправді проаналізуйте свої можливості щодо впровадження нових розробок та покращення процесів. Я думаю, що це буде найважливішим аспектом [в майбутньому]».

Microsoft виростить нових лідерів і вирішить парадокс продуктивності

Сатья Наделла наголосив на важливості адаптивності керівництва в сучасному світі, закликавши лідерів використовувати оптимізм, енергію та ясність для ефективного управління командами. У розмові із співзасновником LinkedIn Рідом Гоффманом Наделла виділив три ключові риси, на яких мають зосередитися лідери: ясність, енергія та вирішення складних завдань.

Він додав: «Світові потрібні лідери, які можуть залишатися позитивними та енергійними, незважаючи на труднощі. Справжнє випробування — це здатність внести ясність у ситуацію, генерувати енергію та вирішувати проблеми, які здаються непереборними. Лідери, які можуть це зробити, зрештою зроблять світ кращим».

Голова Microsoft також торкнувся зростаючої проблеми в компанії, яку охарактеризував як «парадокс продуктивності». За його словами, багато керівників вважають, що співробітники не справляються зі своїми обов'язками, хоча самі працівники кажуть, що перевантажені. Наделла заявив, що Microsoft активно працює над усуненням цієї невідповідності.

Читайте також: 2025-й за версією Сундара Пічаї: всевидящий ШІ та прориви в медицині

Читайте також: Прогноз на 2025 рік від Насіма Талеба

Читайте також: Прогноз Юваля Ноя Харарі на 2025 рік: майбутнє з ШІ

Читайте также


Выбор читателей
up