Як самостійно замінити свічку запалювання в автомобілі: поради автомобілістам
Весь механізм машини працює злагоджено, але якщо хоча б один гвинтик виходить з ладу, це може спричинити серйозні поломки і несправності. Це стосується і свічок запалювання - ключового елемента всієї системи запалювання бензинових двигунів.
Заміна свічок запалювання - відносно простий процес, його можна виконати самостійно, не звертаючись до фахівців на СТО. Якщо бути обережним і дотримуватися порад, зазначених в інструкції, то з цим не повинно виникнути проблем. Далі докладніше опишемо основні моменти заміни свічок і розумні лайфхаки, які спростять цей процес.
Заміна свічок запалювання: коли це робити
Якщо ви бачите, що мотор почав працювати з великим зусиллям, авто споживає більше пального, то це говорить про перші ознаки несправності свічок запалювання.
Згідно з правилами заміни свічок запалювання, цей процес необхідно здійснювати, виходячи з пробігу авто. Це може бути в діапазоні - 15-45 тис. км пробігу. Орієнтовно заміна елементів системи запалювання проходить паралельно з заміною повітряного фільтра на кожен другий раз заміни масла в двигуні. Бензин низької якості впливає на знос свічок - вони забиваються, домішки осідають на свічках і циліндрах. У такому разі потрібно робити заміну ще частіше.
Сигнали несправності свічок:
- потужність двигуна помітно погіршилася;
- автомобіль важко завести, особливо вранці;
- у ритмі їзди з'явилися поштовхи.
Залежно від того, наскільки руйнуються електроди, зростає зазор між центральним і бічним електродом. Зростає напруга, яка необхідна для створення іскри. Коли напруга перевищує свою межу ємності, свічка не запалюється. Це призводить до втрати потужності і витрати палива, збільшення викидів вихлопних газів.
Є певні марки авто, в яких зробити заміну свічок самостійно неможливо - для цього потрібно розібрати половину двигуна. У цьому випадку рекомендовано звертатися до фахівців. Вони встановлять якісні свічки, які прослужать довше - до 45-50 тис. км пробігу автотранспорту.
Заміна свічок запалювання в домашніх умовах: поради
Процес заміни свічок запалювання складається з ланцюжка дій. Ось деякі поради, які можна використовувати на практиці, щоб зробити цей процес простішим і легшим:
1. Потрібно від'єднати дроти зі струмом від вузлів авто і тільки після цього відкрутити свічковим ключем свічки. Для цього також підійде звичайний торцевий ключ на 16, 17 або 19. Порада: будьте уважні. Весь пил і бруд, які знаходяться на моторі, коли свічки будуть відкручені, може потрапити всередину двигуна.
2. Якщо всередину двигуна все-таки потрапив бруд, потрібно використовувати компресор і струменем повітря очистити весь пил. Для цього також підійде машинний насос. Якщо немає цих приладів, можна використати звичайну щітку. Пам'ятка: все накопичене на двигуні сміття знижує компресію мотора і в рази збільшує витрату моторного масла.
3. Наступна рекомендація стосується затягування свічок - не перестарайтеся з цим. Під час затягування свічок потрібно мінімум зусиль. Міцне затягування може пошкодити всю систему. Для цього підійде динамометричний ключ. Він допоможе контролювати затягування свічок до потрібного моменту. На деяких машинах перетяжка загрожує пошкодженням стінки колодязя свічки. Тоді доведеться перетворювати головку блока циліндра або відганяти машину на СТО для спеціалізованого ремонту.
4. Перевірка наявності зазору на вдосконалених свічках не потрібна - виробники передбачили цей момент.
Якщо в процесі здійснення перерахованих вище дій буде допущено помилку, то це відразу позначиться на потужності двигуна, витраті палива, ефективності запуску. Крім того, буде збільшена кількість викидів вуглецевих газів. Тож, якщо немає впевненості у власних силах, краще звернутися до фахівців.
Завдяки застосуванню сучасних технологій виробники виготовляють свічки зі спеціальних металів та їхніх сплавів, уже готових до застосування в домашніх умовах. Не потрібно свічки, як раніше, очищати від нагару. Нові свічки мають триваліший термін використання, ніж попередні аналоги. Але важливо пам'ятати: якість палива безпосередньо визначає роботу свічок.