Досвід знайомства із незвичайною музикою «Реконструкція. Розбитий Рояль і жанр»

Аліна Солнишкіна

У Києві я відвідала дуже незвичний музичний концерт в Національній філармонії України, який мав назву «Реконструкція. Розбитий Рояль і жанр».

Хочу поділитися своїми відкриттями.

Перше: Національний президентський оркестр – справжні професіонали свого діла.

Друге: Етьен Гаан – диригент із Франції, котрий усім серцем підтримує Україну. Я прочитала перед концертом інтерв’ю з Етьєном, в якому він розповідає про протонаратив та відсутність рамок у виконанні як сучасної, так і класичної музики. Саме такий музичний вечір я відвідала у київській філармонії.

Третє: Центр музики молодих, Українська асоціація електроакустичної музики, студентське науково-творче товариство «Октопус», Посольство Данії в Україні, Ukrainian Fulbright Circle, 1991 Project – без вас би не було розширення моїх музичних горизонтів. Дякую Маріям Вердіян за таку чудову підготовку гостей філармонії до прослуховування музичних творів, за цікаву та пізнавальну інформацію.

Я була фактично на прем’єрі в нашій країні – Концерт для фортепіано з оркестром американського композитора Лео Орнстайна, який народився в Кременчуці.

Коли я прочитала про те, що Орнстайн писав вокальні твори на вірші Кіплінга, мені стало ще цікавіше.

Концерт для фортепіано з оркестром був написаний у 1921 році, виконується тільки зараз і складається із трьох частин:

  • I. Moderato assai.
  • II. Andante.
  • III. Finale. Allegro.

Дякую талановитому українському піаністові Роману Лопатинському та Національному президентському оркестру за виконання дуже складного твору.

Друга частина музичного концерту була непростим для сприйняття міксом візуальних та комп’ютерних технологій, блискучої гри композитора та піаніста Олександра Чорного, проєкції виступу професора консерваторії міста Штутгарт Ніколаса Ходжа та безпосередньо виконання концерту для фортепіано, семплера, розбитого рояля та відео з оркестром данського композитора Сімона Стін-Андерсена.

Не знала, за ким слідкувати під час виконання цього твору – за піаністом, оркестром, диригентом чи за візуальними рішеннями.

Нехай рояль не розбивається, а грає чудову музику! Проте прем’єра Сімона Стін-Андерсена в Україні просто неймовірна!

На концерті було багато молоді, і це дуже приємно!

Читайте также


Выбор читателей
up