Новини науки та високих технологій. 23.12.2024
Портал Експеримент підготував найцікавіші новини науки та технологій за цей тиждень. Оперативно, коротко, зрозуміло. Приємного читання.
Ілон Маск вважає, що ШІ стане розумнішою за будь-яку людину вже в 2025 році
Американський бізнесмен та мільярдер Ілон Маск (Elon Musk) вважає, що штучний інтелект (ШІ) може випередити інтелект будь-якої людини до кінця 2025 року.
Дедалі ймовірніше, що ШІ перевершить інтелект будь-якої окремої людини до кінця 2025 року, а можливо, і всіх людей до 2027/2028 року. Імовірність того, що ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих до 2030 року, становить ~100%.
Ілон Маск
Telegram вперше за три роки з моменту появи монетизації став приносити прибуток
Вперше за три роки своєї монетизації Telegram став прибутковим, про це розповів Павло Дуров у своєму каналі.
Цього року кількість підписників Telegram Premium потроїлася, перевищивши 12 мільйонів. Наші прибутки від реклами також зросли у кілька разів. В результаті загальна виручка Telegram у 2024 році перевищила 1 мільярд доларів, і ми закриваємо рік із більш ніж 500 мільйонами доларів грошових резервів, не включаючи криптоактивів.
За останні чотири роки Telegram мав близько 2 мільярдів доларів боргу, при цьому значну його частину команда погасила цієї осені, скориставшись вигідними цінами на облігації Telegram.
Мета монетизації гарантувати, що ви, наші користувачі, завжди будете нашим пріоритетом номер 1.
Павло Дуров
Перший крок до квантового Інтернету? Фізики із США вперше здійснили квантову телепортацію по завантаженій оптоволоконній лінії
Вчені із США здійснили прорив у галузі квантового зв'язку: їм вперше вдалося здійснити квантову телепортацію з використанням звичайної лінії оптоволоконного зв'язку, причому лінія працювала у стандартному режимі, передаючи інтернет-трафік. Це означає, що існуючі інтернет-кабелі можуть використовуватися для створення квантової мережі — квантового Інтернету.
Квантова телепортація є складним феноменом, заснованим на принципах квантової механіки. На відміну від класичної телепортації, яка передбачає фізичне переміщення об'єкта з однієї точки до іншої, квантова телепортація переносить стан квантової системи з одного носія на інший без переміщення самої частки.
До цього моменту вважалося неможливим передавати квантову інформацію по завантаженим лініям зв'язку, оскільки перешкоди від звичайних сигналів руйнували квантові стани. Однак дослідники знайшли спосіб мінімізувати вплив цих перешкод, вибравши відповідну довжину хвилі для передачі квантової інформації та використовуючи спеціальні фільтри. Нова методика дозволяє телепортувати частинки із ймовірністю понад 80%.
Найпотужніший планшет у галузі: Vivo Pad 4 Pro отримає SoC Dimensity 9400
Vivo готує найпотужніший планшетний комп'ютер у галузі: Vivo Pad 4 Pro буде побудований на новітній флагманській однокристальній системі MediaTek Dimensity 9400. Про цей пристрій розповів інсайдер Digital Chat Station.
За словами інформатора, пристрій матиме великий дисплей. Ресурс Gizmochina вважає, що йдеться про панель із діагоналлю 13 дюймів і кадровою частотою 144 Гц. Місткість акумулятора складатиме 12 тис. мАг.
SoC Dimensity 9400 використовується у флагманських смартфонах Vivo X200, X200 Pro, Oppo Find X8 та Find X8 Pro, але поки не вийшло жодного планшета з цією однокристальною системою. Коли вийде Vivo Pad 4 Pro, невідомо, але з огляду на те, що Vivo Pad 3 Pro дебютував у березні поточного року, новинка може надійти у продаж у березні 2025 року.
Вчені з'ясували, що відеоігри з відкритим світом дозволяють розслабитися та пропонують унікальні можливості когнітивного ескапізму
Нове дослідження вчених з Імперського коледжу Лондона та університету австрійського міста Грац показало, що відеоігри з відкритим світом корисні для психіки.
Препринт роботи, опублікованої на JMIR, говорить про те, що ігри з відкритим світом, що характеризуються широким та інтерактивним середовищем, можуть пропонувати унікальні можливості когнітивного ескапізму, що потенційно ведуть до розслаблення та покращення благополуччя.
Автори дослідження опитали 609 геймерів, які грають у найпопулярніші ігри з відкритим світом. Кількісні дані були зібрані з використанням стандартизованих анкет для вимірювання можливостей ігор з відкритим світом у питаннях когнітивного ескапізму, релаксації та благополуччя. Якісні дані були отримані за допомогою 32 поглиблених інтерв'ю, в яких вивчалися досвід та сприйняття гравцями когнітивного ескапізму, релаксації та психічного благополуччя.
У результаті дослідження показало, що такі ігри сприятливо впливають на геймерів, дозволяючи їм розслабитися та відгородитись від стресів реального життя. Звичайно, багато інших ігор теж дозволяють зробити останнє, але розслабитися дають можливість далеко не всі.
Як зазначено у висновку роботи, ігри у відкритому світі пропонують суттєві переваги для когнітивного ескапізму, значно покращуючи релаксацію. Занурювальна та автономна природа цих ігор має вирішальне значення для зниження стресу та покращення психічного здоров'я.
Перші у світі міні-ПК на основі процесорів Core Ultra 9 285H та Ryzen AI 9 HX 375. Такі готує Geekom
Компанія Geekom представила перші на ринку, як вона стверджує, міні-ПК на основі процесорів Core Ultra 9 285H та Ryzen AI 9 HX 375.
Повноцінно їх анонсують на CES 2025, але загалом все зрозуміло вже зараз, хіба що тільки цін немає. Модель на основі APU Ryzen називається A9 Max, модель із CPU Intel – IT15. Буде ще й аналогічна модель QS1 на основі Snapdragon X Elite, але вже не перша у світі.
Судячи з усього, за розмірами та дизайном вони всі однакові, можливо, набір портів також буде ідентичним. Можна бачити, що це міні-ПК типового розміру з гранню завдовжки близько 130-150 мм.
Версія з Ryzen підійде для ігор, оскільки iGPU цей процесор дуже потужний. При цьому у Core Ultra 9 285H поки не підтверджено наявність NPU. І хоча він майже напевно буде, неясно, чи буде він настільки потужним, щоб потрапляти до категорії Copilot+.