Бібліотека-філія № 2 ПБ Коростенської МТГ шукає дарувальників
Публічна бібліотека Коростенської МТГ бібліотека-філія № 2.
Наша книгозбірня – це єдиний заклад культури на околиці міста, що обслуговує мешканців п’яти віддалених мікрорайонів, також ми є місцем зі створення своєрідного «майданчика спілкування» в бібліотеці для всіх верств населення. Працюючи з людьми, всіляко і повсякчас створюємо вільний інформаційно-інтерактивний простір для залучення мешканців різних вікових категорій до соціокультурних, просвітницьких заходів з метою підвищення культурного рівня та духовного збагачення, забезпечення якісного, змістовного дозвілля, виявлення діяльних, творчих, обдарованих представників громади.
Бібліотека-філія № 2 ПБ Коростенської МТГ сьогодні – це той самий громадський простір, який на рівні з іншими забезпечує розбудову і формування українського суспільства, і наш основний внесок у позитивні зміни – це щоденна натхненна робота та просвітництво в інтересах процвітання рідної краю зокрема та України вцілому.
Наші клієнти – це і потік користувачів, які щоденно приходять до бібліотеки не тільки за книгою, а й за спілкуванням, і відвідувачі запланованих та організованих соціально-культурних активностей.
Серед аспектів роботи, які виділяють нашу установу є реалізація проєкту «Ти не один – бібліотека з тобою!», в рамках якого створено бібліотечну службу «Турбота». Її діяльність спрямована на збереження корисної, доцільної активності людей з особливими потребами, самотніх, людей похилого віку. Реалізовуються основні завдання – створення сприятливого психологічного клімату, умов для об’єднання та спілкування, організація дозвілля з метою соціальної адаптації даної категорії користувачів бібліотеки. Таким чином ми турбуємося про ментальне здоров’я наших користувачів. Апатію, депресію, стрес, страх лікуюємо шляхом використання різноманітних форм індивідуальної і масової роботи.
Наступний наш бібліотечний мастхев – це проєкт «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!». В рамках якого здійснюється робота арт-студії «Творчими долонями». Бібліотека є не лише центром пізнавальної діяльності, а й місцем формування творчої особистості. Підтвердженням цього є робота арт-студії. Для юних користувачів проводяться майстеркласи, практикуми, творчі лабораторії, експонуються їхні творчі роботи.
Паралельно у вайбері діє дитяча спільнота. Спершу вона була створена з метою інформування дітей про заходи та майстеркласи, але з нового року, спостерігаючи за тим, як сучасна дітвора майже нерозлучна зі своїми гаджетами, ми вирішили використати Viber-застосунок для емоційного зв’язку з юними відвідувачами. Дана форма допомогла весело спілкуватися та залучати усіх охочих до книгозбірні, а ще таке проведення часу у 100 разів цікавіше та корисніше, ніж «залипання» в телефоні, і це однозначно підняло рівень радості дітей до 80 левелу. Тобто за допомогою застосунку Viber даємо нашим юним користувачам фідбек, що мотивує. Дитячий груповий чат «БібліоКраш» допоміг об’єднати малих відвідувачів для спілкування в одному віртуальному просторі, звісно, під суворим батьківським контролем.
Ми не любимо сидіти на місці. Постійно шукаємо шляхи, які б привели нас до розвитку своєї професійності. Наші пріорітети – це живе спілкування з користувачами та пошук методик та методів урізноманітнення їхнього дозвілля та виклику залежності від нас, якщо так можна сказати. Час не стоїть на місці, щось застаріває, з’являються нові віяння в будь-якій роботі. Бібліотека може постійно трансформуватися, стаючи місцем доступу до інформації, вона є місцем зустрічі для людей зі схожими інтересами, сприяючи обміну знаннями та досвідом. Але основою її роботи є фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому та виконання завдань, що стоять перед нею. Саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще оновлюється фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів. Актуалізація та відсутність фінансування викликали надзвичайну книжкову спрагу у наших затятих книгоманів. На жаль, нові книги сьогодні – це непомірна розкіш, але так хочеться вірити у дива та перемогу на лінії бібліотечного фронту. Ми сподіваємося, що завдяки проєкту «Підтримка бібліотек» фонд нашої книгозбірні поповниться актуальними новинками від сучасних українських авторів та авторів світової літератури українською мовою, які вкрай потрібні людям, аби відволіктися від жахів війни.
Бібліотека потребує:
- Літературу українських та зарубіжних авторів з навчальної програми:
- Роберт Шеклі «Запах думок»
- Міхаель Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»
- Генрі Лонгфелло «Пісня про Гайавату»
- Джанні Родарі «Листівки з видами міст»
- Любов Пономаренко «Гер переможений»
- Айзек Азімов «Фах»
- Діана Джонс «Мандрівний замок Хаула»
- Корнелія Функе «Чорнильне серце»
- Річард Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон»
- Гарпер Лі «Вбити пересмішника»
- Осип Турянський «Поза межами болю».
- Літературу по саморозвитку, психології, про психічне та ментальне здоров’я.
- Найбільш запитуванні книги серед наших користувачів:
- Ілларіон Павлюк
- Дарина Гнатко «Щоденник безнадійно приреченої», «Він звав її Сандрою»
- Валентина Мастерова «Осіннє танго»,
- Наталія Довгопол «Знайти країну амазонок»
- Андрій Кокотюха «Життя на карту», «Зламані іграшки»
- Світлана Талан «Ми завжди були разом», «Її вишиване життя»
- Коллін Гувер «Спогади про нього», «Без Меріт», «Залишся, якщо кохаєш»
- Елізабет Ґілберт «Місто дівчат», «Я згодна»
- Роберт Ґалбрейт «Чорнильно-чорне серце»
- Тейлор Дженкінс Рід «Дейзі Джонс і The Six»
- Кейт Елізабет Расселл «Моя темна Ванесса»
- Делія Овенс «Там, де співають раки»
- Меґ Вейт Клейтон «Останній потяг до Лондона»
- Ребекка Каунг «Жовтолшика»
- Тесс Ґеррітсен
- Террі Пратчетт
Будемо щиро вдячні за підтримку в поповненні нашого книжкового фонду будь-якими виданнями.
E-mail: korostenlib2@gmail.com
Посилання на сторінку бібліотеки у фейсбуці: https://www.facebook.com/korostenlib2/