Національна філармонія України. Повна новорічна афіша на грудень 2024

У грудні філармонія запрошує до себе на концерти зігрітися музикою, надихнутися, відтанути і гармонізуватися. Адже, усім потрібні сили аби плекати нашу Перемогу! Вибір концертів грандіозний і різноманітний.  Можна слухати концерти у Колонному залі, або в елегантному і безпечному Музичному салоні, а можна долучитися до всіляких музичних інтерактивів у фоє. Можна прийти усією родиною, привести діток різного віку або ж насолоджуватися звуками музики з друзями, колегами, коханими. На кожний випадок – знайдеться ексклюзивна програма: джаз, танго, коляди, віденська класика і бароко, сучасна музика і хорова, музика віденських балів і карнавал перевтілень; орган, флейта, скрипки і віолончелі, гобой, саксофони, акордеони і навіть розбитий рояль… Звісно, будуть і сюрпризи. Адже, свята ніхто не відміняв, а подарунки і поготів.

1 грудня

знаменитий Київський камерний оркестр під орудою диригентки Наталії Пономарчук зіграє програму «Метаморфоза» в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронку.

     Маестро Пономарчук: «Я б хотіла присвятити цей концерт пам'яті нашого Героя – Ігоря Воронки... Єдине, що ми можемо зробити сьогодні в його честь, це сказати все невимовне – музикою… А вона не тільки про нього. Вона, передусім, про нас…»

      Adagio Семюеля Барбера – дуже відомий твір і найбільш скорботна й прекрасна музика, яка була створена людством

      Симфонія «Lirica» Євгена Станковича: фантастична, невимовно поетична.

      Симфонія для гобоя і камерного оркестру «Біле погребіння» Вікторії Польової, де гобой соліста Дмитра Гудими  –  птах, наша душа або душа тих, хто захищає Батьківщину…

      «Метаморфози» Ріхарда Штрауса – має сильну ідею: зруйнований через війну світ у кульмінаційний момент розвитку культури і мистецтва. Проте, ми знаємо, що після цієї катастрофи, коли здавалося, що не існує надії на відродження, – світ продовжив створювати невимовну красу і мистецтво не було вбито. І ніколи не буде вбито‼

3 грудня

recitativo-fantasia «Квіти від сну» флейтиста Юрія Шутка та піаністки Анастасії Бики. У програму увійшли кращі та найскладніші твори камерної музики ХІХ століття. Віртуозним, феєричним і помпезним, – можна назвати твір «Велике блискуче рондо» австрійського композитора, учня В.А. Моцарта, А. Сальєрі та І. Гайдна – Й.Н. Гуммеля. Соната ля мінор Франца Шуберта, відома як соната «арпеджіоне», написана для інструменту, сконструйованого в 1823 році віденським майстром Йоганном Георгом Штауфером. Цей інструмент – арпеджіоне – представляв собою смичкову гітару, або віолу да гамба, шість струн якої налаштовувалися, як у гітари. У 1820-х роках арпеджіоне користувався в Європі популярністю і його стали називати «гітарою кохання». Також прозвучить унікальний у флейтовому репертуарі твір Франца Шуберта – Інтродукція та варіації для флейти та фортепіано на тему пісні «Зів’ялі квіти» з вокального циклу «Прекрасна мірошничка». А Соната для скрипки та фортепіано композитора та органіста Сезара Франка, – була створена, як весільний дарунок для 28-річного скрипаля Ежена Ізаї.

5 грудня

програма «Жити!» на честь 85-річного ювілею Легенди українського Слова – Анатолія Паламаренка.

       2 липня 2024 року виповнилося 85 років від дня народження народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, Героя України Анатолія Паламаренка. Вперше на велику сцену Анатолій Несторович вийшов у віці 8 років, тож його творчий шлях триває вже понад 75 років! У Національній філармонії України працює як майстер художнього слова з 1962 року!

      «Ми не можемо бути народом України. Мусимо стати українським народом. Тому що народ України – то населення, а український народ – це нація. Поки нація справжня не народиться, не буде міцної держави», – говорить майстер слова, який називає себе націоналістом, адже протягом усього життя поширював українське серед… українців.

7 грудня

BACH & BACH & BACH – проєкт «Вадим Борисов запрошує…» з Ансамблем солістів «Київська камерата». Рід Бахів веде свій початок від середини XVI століття, його засновник – Файт Бах з угорським корінням, був пекарем, хоча і залюбки музикував для себе. Його сини успадкували від батька хист до музики, і чимало з них стало церковними чи міськими музикантами, що набули слави для свого роду, – що не Бах, то музикант. Так дійшли аж до Йоганна Себастіана, який звично став музикантом, але таким, що дивував публіку своєю майстерністю та глибиною музичних висловлювань. Йому підкорювалися усі можливі тоді жанри – церковні, інструментальні, вокальні, і здавалося, немає таких творчих завдань, з якими б Йоганн Себастіан не впорався би бездоганно. Його сини перейняли від батька працьовитість та натхнення, тож у цьому концерті у слухачів буде нагода насолодитися музикою Баха-батька та двох його синів. Ця музика – зразок європейського музичного бароко та сентименталізму, вражає своєю емоційністю та пристрасністю.

10 грудня

NotaBene Chamber Group – виконає твори Моцарта, Гіндеміта, Клари та Роберта Шуманів. Музика, що будує мости крізь час та епохи – програма цього концерту саме така. У двох відділах розкриваються різні грані взаємозв'язків між музичними творами.

До прикладу, камерні ансамблі Вольфганга Амадея Моцарта та Пауля Гіндеміта очевидно об'єднані залученням кларнета – нового інструмента у часи Моцарта та одного з улюблених у Гіндеміта. При цьому, Гіндеміт у своєму творі активно користується музичними засобами, характерними для епох бароко та класицизму (де без Моцарта не обійтися), але також залишається митцем ХХ століття, активно впроваджуючи нові композиторські техніки у свою музику. Другий відділ презентує твори Клари та Роберта Шуманів, чия творчість була тісно пов'язана не тільки взаємними рекомендаціями щодо написаних творів, а й виконавськи: саме Клара, направду видатна піаністка, часто була першою інтерпретаторкою камерних творів свого чоловіка. Зокрема, партію фортепіано у прем'єрі Квартету мі-бемоль мажор виконувала саме вона.

11 грудня

«Реконструкція. Розбитий рояль і жанр». Оновлення та перебудова – саме це відбувається під час реконструкції. Тож, звертаючись до жанру фортепіанного концерту – віртуозного твору для піаніста та оркестру, Національний президентський оркестр під батутою французького диригента Етьєн Гаана, спільно зі Студентським науково-творчим товариством Octopus, Центром музики молодих пропонує новий погляд на класичний і давно відомий музичний жанр. Концерт американсько-українського композитора єврейського походження Лео Орнстайна насичений усіма можливими видами складності: швидкі темпи, карколомні пасажі, складна музична мова із незвичними мелодіями та різкими акордами. Будучи блискучим піаністом, Орнстайн писав свій твір з розрахунку на виконавців високого рівня та сприйнятливості до нового. Концерт сучасного данського композитора Сімона Стін-Андерсена продовжує розширювати уявлення про фортепіанний концерт. Написаний для фортепіано, семплера, розбитого роялю, відео та оркестру, твір містить партію не одного, а двох солістів-піаністів  (ними будуть: Роман Лопатинський та Олександр Чорний, фортепіано) – із них один віртуальний і грає на роялі, який скинули з кількаметрової висоти. Звучання розбитого роялю розширює спектр звучань і показує, наскільки різноманітно може звучати рояль у фортепіанному концерті.

12 грудня

Звуки епох: Моцарт | Мендельсон | Дворжак почуємо, завдяки Національному камерному ансамблю «Київські солісти» піл орудою маестро Миколи Дядюри. Солісти: Дмитро Ткаченко скрипка та Катерина Дядюра фортепіано. Концерт розпочнеться з ранньої симфонії Моцарта, написаної композитором у віці 9-ти років. Цей твір вражає своєю енергією та витонченістю. Подвійний концерт ре мінор для скрипки, фортепіано та струнних німецького композитора-романтика Фелікса Мендельсона, – відзначається складною взаємодією між солістами та оркестром, свіжістю ідей, втілених 14-літнім автором. У фіналі прозвучить Серенада Дворжака, що складається з п'яти частин і відзначається мелодійністю та багатством гармоній.

13 грудня

у філармонії – симфонічне звучання Українського Різдва! Якщо ви звикли до веселого гоміну юрби, що співає колядок чи дзвінко щедрує на Новий рік, то почути звучання відомих різдвяних мелодій у виконанні симфонічного оркестру буде неабияким задоволенням. Плавні мелодії, соковиті гармонії, багатство підголосків – справжні скарби народної музики здобудуть наповнене та густе оркестрове звучання та захопить у вир традиційних новорічних наспівів.

       Композитор Богдан Кривопуст зробив власні аранжування відомих «Добрий вечір, тобі», «Нова радість стала» та інших, а прозвучать вони у виконанні талановитої скрипальки Соломії Івахів зі Львова, яка мешкає в США і є професоркою скрипки й альта в Університеті Коннектикут і Консерваторії Лонджі Бард коледжу, артистичною директоркою Музичної серії МАТІ Українського інституту Америки разом із Симфонічним оркестром філармонії під орудою Антонія Кедровського. Буквально щойно, у листопаді світ побачив альбом 12 колядок, що були записані під час ворожих атак. Випустив диск престижний лейбл Naxos.

14 грудня

«Карпатські фрески» – особливий концерт органної музики українських композиторів, записів якої ви майже ніде не знайдете.Твори Золтана Алмаші, Лесі Дичко, Володимира Губи, Олександра Щетинського, Георгія Куркова прозвучать у виконанні запрошеної артистки, солістки Львівського органного залу Світлани Позднишевої. Українські композитори усе більше звертаються до найбільшого і найвеличнішого з інструментів – органа. Багато органістів створюють органні перекладення симфонічних та інструментальних творів, чим підкреслюють, що орган – інструмент сучасний та дійсно універсальний, йому підвладні будь-які стилі та жанри. Тож, у концерті можна буде почути наживо, як поєдналися фольклорні мотиви, самобутність та віртуозність, піднесена духовність та актуальність в органних перекладеннях і оригінальних творах. Зокрема, прозвучить «Колискову і фуга» сучасного харківського композитора Олександра Щетинського, написана у 2023 році на замовлення Львівського органного залу, з нагоди 90-річчя органа.

15 грудня

Бах і Гендель. Два генія, дві великі постаті в історії музичного мистецтва. Обидва діти німецьких земель, обидва народилися в один рік, обидва унікальні й плідні майстри, які прославили музику бароко своїм неповторним впізнаваним стилем. Але у кожного був власний шлях до зірок. Відчуйте дух бароко через монументальні, тендітні й шляхетні, сповнені античної трагедії і доблесті – твори Г. Ф. Генделя та таємничі, величні, але неймовірно зворушливі твори Баха, в яких ніби закодоване послання Господа і криється розгадка формування всесвіту і буття. Виконуватимуть шедеври: Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова Полтавської обласної філармонії, диригент Олег Тищик та солістки Національної філармонії – Валентина Матюшенко сопрано і Ольга Табуліна мецо-сопрано.

17 грудня

програму П’яццолла і Танго представлять віртуозні музиканти: В’ячеслав Самофалов | кнопковий акордеон, Марія Віхляєва | фортепіано,  Кирило Бондар | скрипка та Іван Лиховид | контрабас. Експресивні сплески  акордеону і ніжні відзвуки скрипки під темпераментний акомпанемент фортепіано і контрабаса – це як освідчення в коханні під палючим субтропічним сонцем. Усі танго звучатимуть у майстерному аранжуванні В’ячеслава Самофалова.

     Ім’я Астора П’яццолли, видатного аргентинського композитора другої половини ХХ сторіччя, чи не найвідоміше серед творців танго Aнхеля Вільйольдо, Єжи Петерсбурського, Герардо Родрігеса і Карлоса Гарделя, чиї твори прозвучать у цьому концерті. Хоча П’яццола, який подарував танго нове життя – наймолодший серед них. П’яццолла спромігся в лаконічну форму вмістити глибокий драматичний зміст. Його танго – своєрідна концентрація пафосу гідності й незалежності мачо-одинака, напруженість ризику, виклику, небезпеки. Сумовита й меланхолійна, ця музика, водночас, сповнена пристрасті й по-своєму життєствердна.

19 грудня

у концерті «Органне Різдво» можна буде почути найвідоміші різдвяні хіти у звучанні органа та надихнутися справді святковим настроєм!Солісти Національного будинку музики – Ірина Харечко, Валерія Балаховська, Ганна Бубнова, Максим Сидоренко, – підготували програму, у якій сплелися духовні хорали з українськими колядками, джазові імпровізації зі звучанням дзвоників Санта Клауса. Крім того, це унікальна нагода почути музику органа, що виконана на чотири руки та чотири ноги, залученням різних перкусійних та сонористичних музичних прийомів.

19 грудня концерт «Органне Різдво»

21 грудня

у філармонії прозвучить грандіозний твір сучасної композиторки Ганни Гаврилець – «Барбівська Коляда» Прем’єра цієї ораторії відбулася 2012 року у Колонній залі Національної філармонії й у виконанні легендарної Капели ДУМКА і мала грандіозний успіх: її фрагменти включили до свого репертуару різні колективи. Але повністю підняти цей твір до снаги лише злагодженій громаді виконавців. Тож, цього вечора ДУМКА знов розгорне перед слухачами низку різдвяно-новорічних обрядів, серед яких 16 автентичних пісень із села Барбівці (нині воно має назву Брусниця) на Буковині.

22 грудня

у філармонії «Карнавал перевтілень» з Симфонічний оркестром Національної філармонії під орудою маестро Віктора Олійника. Передріздвяний період – той казковий час, коли ми очікуємо дива та чар. Втім магічні перетворення трапляються в історіях, а не в реальному житті, а ось музичні – бувають! Тема карнавалів і масок завжди цікавила композиторів: швидкі зміни мелодій та інструментів, метушливі ритми та несподівані повороти у розвитку, – усе створює святкову атмосферу веселощів юрби. Та не тільки сама атмосфера карнавалу з його невпізнаванням облич та ризикованими витівками – композиторів цікавить перетворення не персонажів, а й музичних тем. Ось одна тема звучить урочисто, а за мить, ніби натягає маску легковажності, тоді ніжності, тоді грайливості. Таким є твір англійського композитора Едварда Джермана «Тема та шість перевтілень», котрий уперше прозвучить в Україні цього вечора. Також у програмі: Увертюра «Карнавал» Aнтоніна Дворжака, Увертюра до мюзиклу «Candide» та Симфонічні танці з мюзиклу «Вестсайдська історія» Леонарда Бернстайна.

25 грудня

вперше на цій філармонічній сцені неймовірне зіркове поєднання: джазового Біг-Бенду Духового оркестру, струнного квартету Black Tie та неперевершеної солістки Марти Адамчук  під орудою Володимира Спасіченка, фіналіста шоу «Х Фактор». У програмі всесвітньовідомі джазові композиції із американського різдвяного репертуару: Jingle Bells, Christmas Time is Here, White Christmas, Let it Snow тощо. Популярна колядка Silent Night прозвучить у надзвичайно красивій джазовій обробці.

27 грудня

у філармонії звучатиме грандіозна «Месія» Георга Фрідріха Генделя – найуспішніший твір в історії світової музики! Для європейців Різдво вважається неповним, якщо не почути або не взяти участь у виконанні «Месії». Цей найвідоміший твір композитора – особлива сакральна частина Різдва. Вражаюче, але Ораторія «Месія» була написана лише за 24 дні. Багато хто вважає, що це було божественним натхненням. Кажуть, що Гендель не виходив з дому протягом цих трьох тижнів, а слуга бачив, що композитор ридав над музикою від сильних емоцій.

       Твір був вперше виконаний навесні 1742 року. З того часу важко простежити хоч один рік, коли б цей масштабний твір не виконувався хоча б десь. Він настільки увійшов у європейську традицію святкування Різдва, що став невід’ємною його частиною поруч із ялинковими вогниками, ярмарками, колядками та вірою у дива. Це й не дивно, адже музика ораторії настільки яскрава, а її драматургія настільки вражаюча, що твір може зрівнятися із голлівудським блокбастером за рівнем захопливості. Тож, чи можна пропустити можливість відчути цей спектр емоцій разом з Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики, під орудою американсько-українського маестро Теодора Кухара, хормейстерка Наталія Хмілевська.

28 грудня

Йозеф Гайдн | Симфонія «Прощальна» у виконанні Київського камерного оркестру. Традиція проводжати рік «Прощальною» симфонією Йозефа Гайдна у Національній філармонії  – налічує років двадцять. Ідея належить Роману Кофману. Знаний диригент довгі роки очолював Київський камерний оркестр. Нагадаємо, у фіналі симфонії артисти почергово припиняють гру, гасять свої свічки, закріплені на пюпітрах, й один за одним залишають сцену. Симфонію дограють лише два скрипалі, які після завершення музики йдуть слідом за іншими. Виконання цієї симфонії стало своєрідним символом прощання із роком, що минає.

      Є декілька версій історії створення «Прощальної». Гайдн, капельмейстер у князя Естергазі, нібито у такий оригінальний спосіб натякнув господарю, що оркестранти невдоволені своїм фінансовим становищем. Композитор мав неабияке почуття гумору, що чути й у його музиці, тож просьба музикантів напевно була задоволена.

       У часи блекауту виконання музики при свічках стає буденністю. Але у геніальній музиці Гайдна, що прозвучить у напівтемряві в інтерпретації Київського камерного оркестру, кожен неодмінно відчитає свій особливий сенс.

       Також цього вечора звучатимуть: Серенада Й. Гайдна, Бранденбурзький концерт № 3 Й.С. Баха, Concerto grosso «Різдвяний» А. Кореллі для двох скрипок, віолончелі, струнних і basso continuo № 8 і Concerto grosso А. Вівальді.

29 і 30 грудня

новорічну феєрію «Штраус запрошує друзів» та атмосферу віденського балу у переддень Нового року подарує Національний президентський оркестр під батутою диригента Максима Гусака. Звучатимуть шедеври короля вальсів Йоганна Штрауса-молодшого, який майстерно опанував стихію улюбленого танцю віденської аристократії кінця ХІХ століття. Окрім музики Штрауса, у повнозвуччі оркестрової палітри прозвучать різдвяні композиції одного із найпопулярніших американських майстрів симфонічної музики Лероя Андерсона, музика творця віденської оперети Франца фон Зуппе і… «Щедрик» Миколи Леонтович–Івана Небесного для мішаного та дитячого хорів, симфонічного оркестру, карильйону та мультимедіа. Концертна програма оркестру закружляє публіку у ритмах вальсів, гавотів, польок, галопів і маршів й подарує справжнє відчуття свята.

Для дітей

Національна філармонія України. Повна афіша на Новий рік та різдво. Грудень 2024

6 і 7 грудня

на юних меломанів чекає «Пошукова операція «Святий Миколай» музичний квест 6+, який поєднає українські та європейські традиції святкування різдвяних свят. Дітки допоможуть Янголу та кролику Філармону виконати усі добрі справи, щоби Миколай знайшов шлях до усіх слухняних дітей, котрі відвідають філармонію цими святковими днями. Меломани-початківці побувають на різноманітних локаціях: у фоє, глядацькій залі, на сцені та у багатьох інших цікавих закутках. Виконуючи творчі завдання, вони зможуть відремонтувати «Чарівну кулю добрих справ», що допомагає Миколаю знаходити чемних дітлахів, яку випадково зламав Філармон. Магія музики, віри та добрих справ рятує свято і Миколай знаходить найчемніших дітей! Початок музичних квестів у ФОЄ: об 11:00; 13:00 та 15:00.

Також 6 грудня, але ввечері всією родиною й з більш дорослими дітьми можна піти на концерт  – «Directed by Святий Миколай» Національного духового оркестру під орудою Олексія Рощака. Звучатиме святкова музика різних часів і народів, зокрема, британська, американська та українська: найпопулярніші саундтреки зі знаменитих мультфільмів «Північний експрес», «Крижане серце», «Ґрінч, викрадач Різдва», «Різдвяна історія», «Секретна служба Санта Клауса», з кінофільму «Сам удома» й попурі з безлічі улюблених різдвяних пісень.

8 грудня

– очікуваний і затребуваний мюзикл «Бременські музики» 4+, на який вхід з дітьми дозволено і рекомендовано! Музична казка за улюбленим сюжетом братів Грімм на сцені філармонії, – у грудні набуде різдвяно-новорічних родзинок. Крутий Brass Ukraine: дві труби, валторна, тромбон, туба і ударні, Принцеса-сопрано і актори тріо Argentum здійснять у місті Бремен, ой!, у Колонній залі філармонії, – найзаповітніші мрії кожного, хто прийде! Допомагатиме їм Оповідач, який є файним знавцем казок і не проти долучитися до створення нової пригодницької історії про веселого Віслюка, підстаркуватого Пса, милого Котика та голосистих Півників. Мюзикл для усієї родини подарує яскраві враження, кольорові емоції й зарядить дітлахів та їх батьків на усі свята!

Музичний салон

5 грудня

концерт «Спорідненість» Діани Зябченко, мецо-сопрано і Дар’ї Шутко, фортепіано. Взаємодія, дослідження, цілісність. Зв’язок музики та слова, поезії та звуку. Протистояння за першість чи гармонійна взаємодія?

Багато століть цей зв’язок постійно трансформується. У сучасному звучанні ця взаємодія набуває нових форм. Кожна зі сфер підсилює вираження задуму. Концерт будується на творах українських сучасних композиторів Святослава Луньова, Романа Горобця, Юрія Іщенка та Адріана Мокану, що використовували у своїх творах тексти українських поетів Василя Стуса, Івана Малковича, Миколи Воробйова та японського поета Сайгьо і жанр хайку в цілому.

12 грудня

у програмі «Борткевич. Останній романтик Європи» сопрано Ірина Ушаньова-Рудько та піаністка Анна Поліщук  представлять ексклюзивну програму з камерних творів українського композитора і піаніста Сергія Борткевича. Життя композитора Борткевича було буремним, за його подіями можна зняти не один гостросюжетний фільм. Харків, Відень, Берлін, Константинополь... це не весь список міст, де довелося жити композитору. Не в останню чергу, через це, зараз важко зібрати і систематизувати його творчу спадщину. Широкому загалу Сергій Борткевич відомий у першу чергу, як автор фортепіанної музики. Проте, в його доробку є й симфонії, камерні інструментальні й вокальні твори. Саме вокальна музика є найменш відомою частиною його творчості. В концерті будуть виконані два вокальні цикли на слова Поля Верлена та Грети Кербер-Горвіц, написані французькою і німецькою мовами. Звучатиме фортепіанна камерна музика композитора. Таким чином, творчість Сергія Борткевича стає ще одним містком, який поєднує Україну і Європу.

15 грудня

камерну музику у програмі Solo разом виконають провідні музиканти України: Марія Пухлянко фортепіано, Антон Кушнір флейта, Тарас Яропуд скрипка, Єва Товщик скрипка, Олександр Свєт альт та Наталія Яропуд віолончель. Кількість виконавців на сцені буде збільшуватись з кожним наступним номером – від двох до п'яти – від дуету до квінтету. Ідея полягає в тому, аби в одному концерті прозвучали твори австрійських та угорських композиторів, дехто з яких мав пряме відношення до України, зокрема до Львову. Родзинка концерту – прем'єрне виконання несамовитого фортепіанного квінтету Ернста фон Донаньї!

17 грудня

прем’єра програми Музика Європи. Жіночий погляд і перший спільний виступ нового духового і суто жіночого ансамблю, створеного за ініціативи піаністки Анни Поліщук. Це унікальний проєкт в українському музичному просторі, якому немає аналогів. Жінки – виконавиці на флейті, гобої, валторні в ансамблі із фортепіано, як центральним та об’єднуючим інструментом, –  запрошують у мандрівку в просторі та часі, різними епохами та країнами Європи, даруючи естетичне та інтелектуальне задоволення від побаченого та почутого. Французьке бароко та іспанська Фолія, німецький класицизм, постромантична Франція і Англія ХХ століття – краса, елегантність, витонченість у поєднанні з силою, міцністю та витривалістю.

20 грудня

– вечір камерної музики, присвячений творчості Йоганнеса Брамса у виконанні блискучих музикантів Дениса Кашуби, фортепіано та Павла Бойка, кларнет. Дві сонати, які прозвучать в концерті для кларнету та фортепіано – входять до переліку шедеврів кларнетового репертуару. Ці останні твори дуетного доробку композитора, ніби завершують його композиторський шлях і демонструють світу Генія Романтизму.

23 грудня

«Химерне бароко». Як відомо, «baruecca» з португальської означає – перлина неправильної форми. Термін використовували середньовічні моряки в якості жаргонізму. В італійській культурі з XVI ст. слово вживалося, як синонім усього грубого, фальшивого та незграбного. Дивно, чому, чи не найпрекраснішу віху в мистецтві прозвали химерною? Вочевидь, для стриманого класицизму і подальших епох афектоване мистецтво бароко здавалося перебільшеним, занадто яскравим та емоційним... Проте стиль музики бароко – це можливість імпровізацій, творчих пошуків, експериментів. Тож, ідея програми – поєднання мандолін і мандол, – як спосіб зануритись в епоху вишуканих палаців, розкішно одягнених дам та галантних кавалерів. Звучатимуть твори Г. Перселла, Ф. Каваллі, Т. Мерули, А. Стеффані, Ж.-Б. Люллі, Дж. Каріссімі у виконанні: Валентини Матюшенко, сопрано; Ольги Табуліної, мецо-сопрано; Ганни Лещенко, Наталії Пилаєвої, Галини Остапенко. мандоліна, мандола; Олени Жукової, клавесин та Миколи Любенко, віолончель.

26 грудня

у програмі Моцарт & Штраус легендарний та улюблений багатьма Rizol Quartet – висвітлить творчість двох геніальних австрійських композиторів-класиків: Вольфганга Амадея Моцарта та Йоганна Штрауса. Програма дуже атмосферна й здатна розбудити у слухачів багатий спектр щасливих емоцій: від глибинних роздумів над суттю буття до захоплення грайливими житейськими ситуаціями чи простої радості від мрійливих уявних споглядань європейських краєвидів.

28 грудня

«Christmas Holiday!» від драйвового, висококласного і віртуозного Київського квартету саксофоністів. У програмі – новорічна класична, популярна та джазова музика європейських, латиноамериканських та українських  композиторів: Леонтовича, Стеценка, Грубера, Бозза, Темплтона,  Гершвіна, Гарделя,  Веласкеса, Потієнка.

29 грудня

PORPORA. Твори Ніколи Антоніо Джачінто Порпори – одного з найвідоміших та маститих митців свого часу, – в нашій країні звучать нечасто. Але це незаслужене непорозуміння має бути виправленим. За це беруться порпористи консорту OverTone, які відтворюватимуть вишукані барокові вензеля музики Порпори – Ольга Табуліна, мецо-сопрано; Олена Жукова, клавесин; Артем Замков, віолончель; Антоніна Криса, скрипка; Андрій Коляда, скрипка; Ірина Онещак, альт. Адже ім’я Порпори увіковічила Жорж Санд у своєму романі «Консуело», де, крім основної сюжетної лінії, зокрема, описуються пригоди юного Гайдна, який не маючи коштів на освіту, влаштувався до Порпори слугою і таким чином, маючи змогу бути присутнім на приватних заняттях маестро, а також допомагаючи Порпорі із записом нот, – обучився потужній неаполітанській оперній школі.

Read also


Readers' choice
up