Музейне літо від Національного музею українського народного декоративного мистецтва
Національний музей українського народного декоративного мистецтва – один з найбільших художніх музеїв України, який володіє унікальною збіркою традиційного народного та професійного декоративного мистецтва XV- XXI ст., де представлені: вишивка, ткацтво, килимарство, кераміка, різьблення та розпис на дереві, художнє скло, фарфор, писанки, декоративний розпис, народний іконопис, український народний одяг.
Раритети колекції - різьблений дерев’яний хрест у срібній оправі 1576р., глиняні кахлі ХV-ХVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІ-ХVІІІ ст, вироби провідних порцелянових заводів України ХVІІІ-ХІХ ст., Києво-Межигірської фаянсової фабрики. Перлиною музейної колекції є твори народних художниць України Катерини Білокур та Марії Примаченко. До 30 липня 2012 р. діятиме виставка «Out of…» заслуженого художника України Олександра Міловзорова, де представлені графічні роботи майстра, керамічні скульптури та пластичні твори, виготовлені з різних матеріалів. До 31 серпня 2012 р. діятиме виставка «Дивоцвіт Віри Павленко» присвячена 100-річчю від дня народження художниці. Експозиція виставки представляє унікальну колекцію петриківського розпису і охоплює всі періоди творчості художниці з середини 1930-х по 1980-ті рр. – декоративні панно, ескізи для тканин та поліграфії, фарфорові вироби (вази, декоративні блюда та сервізи). Літо… Асоціації пов’язані з цією порою року найрізноманітніші. Та й літо в кожного своє: сонячне, тепле, ароматне, спекотне, легке, росяне, романтичне, фестивальне, зоряне; літо теплого моря, літо подорожей, літо довгоочікуваної відпустки, а ми щиро запрошуємо на «Музейне літо» культурно-пізнавальна програма, яка пропонує:
► Пізнай Україну: Ми пропонуємо пізнати народ через його творчість. Ми створюємо рух у часі: від ХV до ХХІ століття. Ми мандруємо у просторі: з регіону в регіон, від Заходу на Схід, від Півдня до Півночі. Ми презентуємо одну з найбільших колекцій в Україні народного та професійного декоративного мистецтва.
► традиційної техніки писанкарства, ► декоративного розпису, ► петриківського розпису, ► виготовлення витинанки, ► ліплення автентичної глиняної іграшки (виготовлені зразки презентуються групі), ► прадавнього способу прасування рублем, ► одягання народного жіночого та чоловічого вбрання, ► пов’язування жіночого головного убору XIX ст. – намітки, хустки, ► пов’язування старовинних жіночих та чоловічих поясів.
для дитячих груп:
► Одягни ляльку (в розділі українського народного вбрання), ► Розфарбуй ляльку (в розділі українського народного вбрання), ► Ткала, прала, прасувала (в розділі українського народного ткацтва).
► Від витоків до сьогодення. для всієї сім’ї:
► Мандрівка творчими осередками України.
► Музей очима моєї сім’ї, ► Кожна одежина на ім’я красна, ► Подарую писаночку.
(для батьків та дітей) ► Розфарбуй ляльку (Українське народне вбрання), ► Одягни ляльку (Українське народне вбрання), ► Ткала, прала, прасувала (Українське народне ткацтво).
► традиційної техніки писанкарства (Українська народна писанка), ► декоративного розпису (Традиції декоративного розпису), ► петриківського розпису (Композиції та кольорова гама петриківського розпису)
► Сім’я в музеї.
(тільки для вас).
Обов’язкова попередня домовленість! Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2 тел.факс: 280-36-93, E-mail: novmuz@ukr.net Музей працює з 10.00 до 18.00. Вихідний день – вівторок. |