Батарея, яка сама себе заряджає

Батарея, яка сама себе заряджає

        Група дослідників на чолі з Чжунлінь Ваном з Технологічного інституту Джорджії (США) створила самозаряджається батарею, яка сама себе заряджає. Вона навіть не вимагає для відновлення заряду підключення до розетки.


        Звіт дослідників опубліковано в журналі Nanotechnology. Батарея заряджається завдяки механічному натисканню, що змушує іони літію мігрувати від катода до анода в силу п'єзоелектричного ефекту. Щоб підвищити ефективність прототипу, дослідники додали в його п'єзоелектричний матеріал наночастинки, що підсилюють відповідний ефект. Це дозволило їм добитися серйозного збільшення ємності та швидкості підзарядки пристрою.

       Ключова особливість батареї полягає в заміні поліетиленового роздільника між двома електродами літієвої батареї на п'єзоелектричну плівку з полівініліденфториду, в яку додані наночастинки п'єзоелектрика ЦТС (цирконат - титанат свинцю).

    Зараз ємність батареї розміром зі стандартну "таблетку" для годинників і материнських плат виросла з початкових 0,004 до 0,01 мАг, при цьому значно збільшилася швидкість її зарядки.

     Акумулятор показав свою ефективність у звичайному калькуляторі. Підзарядка здійснювалася за рахунок натискання кнопок. Дослідники вважають, що їх розробка може бути успішно застосована в гнучких гаджетах, еру яких прогнозують багато спостерігачів. Хоча на даний момент нова батарея не може забезпечити довгу роботу будь-якого пристрою в стані спокою, вчені розраховують, що їм вдасться значно поліпшити ємнісні характеристики свого винаходу.




Читайте также