КРАЩИМ ЮНИМ ХУДОЖНИКАМ-МИСТЕЦТВОЗНАВЦЯМ СЛОБОЖАНЩИНИ ВРУЧИЛИ НАГОРОДИ

КРАЩИМ ЮНИМ ХУДОЖНИКАМ-МИСТЕЦТВОЗНАВЦЯМ СЛОБОЖАНЩИНИ ВРУЧИЛИ НАГОРОДИ

 

    28 березня у стінах Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського відбулося нагородження учнів художніх шкіл та художніх відділень шкіл естетичного виховання Харківщини - переможців обласної олімпіади з історії образотворчого мистецтва.


     Лауреатів та дипломантів олімпіади вітала Лариса Абраменко, заступник директора з наукової роботи Харківського художнього музею, яка протягом шести років очолює журі цього творчого конкурсу.

    "Ми щиро радіємо, що з кожним роком в олімпіаді приймає участь усе більше і більше учнів, - зазначила Лариса Миколаївна. - Це є свідченням зацікавленості молодих людей образотворчим мистецтвом. І на цей раз творче змагання сприяло розширенню ерудиції його учасників та поглибленню знань про життя і творчість видатного художника І.Ю. Рєпіна. Приємно, що наш захід став першою ластівкою в великому переліку ювілейних рєпінських заходів, на які ми очікуємо у серпні поточного року».

     Вона запросила всіх охочих прийняти участь у подіях, приурочених до 170-річчя з дня його народження, відвідати міський художній музей, де зберігається одна з найкращих робіт Іллі Юхимовича – «Запорожці пишуть листа турецькому султану» та побувати у Чугуєві на батьківщині славетного земляка.

      Лариса Абраменко вручила нагороди та подарунки переможцям олімпіади, привітавши їх з новим творчим досягненням. Лауреатом І ступеня визнана  Кривонос Євангеліна.

  Лауреатами ІІ ступеня стали Дубинка Наталія та  Дзюба Дар’я, які навчаються у Харківській дитячій школі мистецтв №4 ім. М.Д. Леонтовича.

     Звання лауреатів ІІІ ступеня відстояли представники Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Рєпіна, Харківської дитячої художня школа №1 ім. І.Рєпіна,  Харківської дитячої музичної школи №5 ім. Римського–Корсакова.

    Відзначилися також знавці історії образотворчого мистецтва з Ізюмської дитячої художньої школа ім. С. Васильківського,  Харківської школа сучасних театрально-сценічних напрямів та Валківської дитячої школи мистецтв.

     Приємним подарунком для юних мистецтвознавців була влаштована для них презентація творчості художника та літератора Миколи Каразіна - онука засновника Харківського університету Василя Каразіна. Її підготувала Тетяна Бахмет, завідувачка довідково-бібліографічним відділом бібліотеки. Розпочинаючи свою захоплюючу розповідь, вона зазначила, що хоче познайомити гостей бібліотеки з прекрасною людиною і чудовим митцем, про творчість якого в силу різних обставин наразі знають лише вузькі кола фахівців». Ексклюзивна лекція, що увібрала багатий фактичний та ілюстративний матеріал, захопила всіх вдячних слухачів, викликавши неабияку зацікавленість.

       До присутніх звернулася викладач Харківської дитячої музичної школи ім. М.Д. Леонтовича Тетяна Веприцька. Представники саме цієї школи вже не перший рік впевнено очолюють рейтинг переможців олімпіади, демонструючи високий рівень знань.

      Тетяна Едуардівна подякувала всім, хто підтримує традицію проведення олімпіади з історії образотворчого мистецтва, наголосивши, що вона дозволяє більш повно розкривати потенціал учнів та спонукає педагогів до творчого підходу у викладанні предмета, а відтак і до професійного зростання.

    Закінчилась подія досить не ординарно. Представник обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів, координатор проекту Ірина Толочко звернулася до переможців з проханням вибрати тему олімпіади 2015 року. Після зацікавленого обговорення учні прийшли до думки, що це має бути творчість представників харківської художньої школи живопису, мотивуючи такий вибір необхідністю глибше вивчати творчість митців, які творили на рідній Слобожанщині. Таким чином, вперше вибір теми творчих змагань став справою їх майбутніх учасників.



Читайте также