Проект Альтернатива. Україна - реалії та майбутнє

Проект Альтернатива. Україна - реалії та майбутнє

Галерея «Мануфактура» та арт-центр Якова Гретера представили ряд проектів, відкритих в містах - культурних центрах Європи.

В Українському Культурному Центрі в Королівстві Бельгія був відкритий проект "Альтернатива. Україна - реалії та майбутнє ". Урочисте відкриття виставки відбулося 15 листопада. Гостей та авторів приймала Президент Українського Культурного Центру в Королівстві Бельгія Світлана Лящук-Лебига. Куратором проекту виступив молодий талановитий автор Лера Литвинова.

   Директор галереї «Мануфактура» та галереї арт-центру Якова Гретера Леонора Янко: «Сьогодні наша країна, що потребує підтримки з боку найсильніших країн Європи, на мій погляд, вимагає правильного позиціонування. Ми хочемо показати, що Україна - це безліч талановитих людей - художників, скульпторів, фотографів, які відкриті для діалогу зі світовою громадськістю».

В рамках проекту були представлені картини художника міжнародного рівня Олега Радвана, заслужених художників України Валерія Франчука, Олексія Кулакова, Наталії Папірної, іконописців Наталі Насибуліної і Тетяни Губіної. Виставка представила знакових сучасних авторів, таких як, пейзажисти Антона Гудзикевича і Леоніда Заборовського, концептуального художника Леру Литвинову, Тимофія Папірного, Ганну Загірну, Марію Кривопішину і Марину Громенко. У проекті взяли участь роботи автора художніх оптичних ілюзій Дарії Марченко, живопис члена Європейської гільдії пастелістів Катерини П'ятакової, а також інсталяція Марини Омельченко та відео арт-об'єкт Ярослава Лящука, а також - художниця Юлія Насибуліна і Ганна Волошко, яка представила два нові графічні роботи на тему козацтва.

Також в рамках проекту «Альтернатива. Україна – реалії та  майбутнє» була відкрита виставка в Люксембурзі, при підтримці Майкла Карпа.

«Проект знайшов відгук у Бельгії, Німеччині, Люксембурзі в короткі терміни і це показує, що наші автори дійсно затребувані. Подібні події дають можливість відчути зв'язок реальності і тонкого світу мрій художника, відчути стан емоційного вибуху, провоковане настільки потужними змінами в суспільстві. Складно залишитися байдужим, але ще важче усвідомити і прийняти багатоплановість України наших днів », - художник і куратор проекту Лера Литвинова.

Відкриття виставок відвідали імениті іноземні гості, культурна та бізнес еліта Європи: представник уряду Фландрії, представник міністерства туризму Люксембургу Жером Кріер, один з найвідоміших художників і скульпторів Європи Кінгслі Огвара, Президент Євразійської Палати Катерина Шаляева, представники української спільноти в Люксембурзі і української спільноти в Брюгге , а також італійські колекціонери і банкіри.Читайте также