Мистецький Арсенал передав книжки для дитячих лікарень та хоспісів.

Мистецький Арсенал передав книжки для дитячих лікарень та хоспісів.

У Мистецькому Арсеналі відбулася урочиста передача книжок для дитячих лікарень та хоспісів, зібраних під час ІІІ Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал"

Дитяча бібліотека, кімнати творчості та ігрові кімнати, можливість жити у стаціонарному медичному закладі разом із батьками – так має виглядати дитяче відділення лікарні та дитячий хоспіс. Відвідувачі і учасники Книжкового Арсеналу допомогли реалізації цих стандартів в Україні.

1 червня 2013 року у Мистецькому Арсеналі відбулась урочиста передача до бібліотек дитячих відділень медичних закладів книг, зібраних в рамках благодійного марафону зі збору книжок для дитячих лікарень та хоспісів на ІІІ Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал".

Протягом дев’яти днів діяльності Фестивалю було зібрано понад 7000 книжок, які подарували дітям українські видавництва та гості Книжкового Арсеналу. Серед книг видання казок, творів художньої літератури, навчальні посібники.

Зібрані книги передано до:

  • відділення дитячої онкології Національного Інституту Раку (м. Київ);
  • дитячого онкологічного відділення та відділення паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру (м. Київ);
  • відділення нейрохірургії дитячого віку Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова АМН України (м. Київ);
  • Центру для онкохворих дітей "ДАЧА" спільно із Всеукраїнськм благодійним фондом "Запорука"(м. Київ);
  • Першому дитячому хоспісу (с. Надвірна Івано-Франківської області) спільно з Міжнародним фондом "Відродження" та компінією StopБіль.


Частиною цьогорічної доброчинної програми Книжкового Арсеналу став і арт-проект ZAUBERBERG, організований родиною художника Олександра Гнилицького. В залі презентацій №1 було розміщено інсталяцію із робіт художника, створених ним в останні місяці життя, коли Олександр перебував у лікарні. Близькі художника зуміли тоді створити для нього умови аби він продовжував працювати навіть під час хвороби. Саме тому родина висловила свою підтримку кампанії StopБіль, розвиткові паліативної допомоги в Україні та ідеї гідного життя попри діагноз та життєві обставини.

У залі №1 не лише збирали книжки, але і продавалися футболки та реглани із принтами з робіт Олександра Гнилицького. Всі кошти за них спрямовані на створення першого в Україні дитячого хоспісу в Надвірній, що на Івано-Франківщині.

Засновник фестивалю "Книжковий Арсенал" та генеральний директор Мистецького Ареналу Наталія Заболотна:

"Турбуватися про дітей – це святий обов’язок нас – дорослих. Усім відомо, що чужих дітей не буває, тож я рада, що цю істину вчергове довели гості Книжкового Арсеналу. Багато відомих людей, котрі прийшли протягом цих дев’яти днів до Мистецького Арсеналу, почувши про доброчинну акцію спеціально закуповували цілі сумки книжок для пожертви. Ми будемо щасливі, якщо зібрані нами бібліотеки для дитячих відділень різних медичних закладів зможуть допомогти бодай на якийсь час повернути у світ безтурботного і різнобарвного дитинства тих, на чию долю випало випробування хворобою вже у такому ніжному віці. Ми обов’язково продовжимо цю доброчинну ініціативу під час наступних книжкових фестивалів".

ДОВІДКА

Книжковий Арсенал у попередні роки також проводив доброчинні акції зі збору книг для дітей. У 2011-2012 роках книги були передані до Коростишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (м. Коростишів Житомирської області), Борзнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів (м. Борзна Чернігівської області), Великополовецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів (с. Великополовецьке Сквирського району Київської області), Ситковецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (смт. Ситківці Немирівського району Вінницької області).

ІІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал"


Читайте также