Літературно-музичний перформанс АЛЬБЕРТ АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ подорожуватиме Україною в лютому 2014

Літературно-музичний перформанс АЛЬБЕРТ АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ подорожуватиме Україною в лютому 2014

Ідея поєднати саме цей текст із саме такими виконавцями та саме такою візуалізацією — це щось більше і значніше, ніж просто режисура. Це створення особливого мистецького синтезу, відкривання потаємних можливостей тексту, про які не здогадувався навіть я, його автор. Юрій Андрухович, письменник

Сергій Жадан, письменник

 «Альберт» дивує перш за все простотою й доступністю. Крізь нього не потрібно продиратися, проте його потрібно відчувати. Його не потрібно розшифровувати, проте його варто додивитися до кінця. Оскільки простота й доступність, пропоновані глядачеві, відкриваються лише тому, хто любить і вміє слухати оповіді — страшні, запаморочливі й ніжні. Чи просто тому, хто любить і вміє.   Це як біблійні історії. В переказах грішників.

Ольга Жук,  куратор Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»
Виставу цілком можна наводити як приклад, пояснюючи комусь, що таке Gesamtkunstwerk — тотальне мистецтво, що ґрунтується на синтезі різних форм творчості, коли сума складає значно більше, ніж її складові. Текст Юрія Андруховича, спів та вокальні імпровізації Уляни Горбачевської, анімована графіка Анатолія Бєлова, режисура та сценографія Олі Михайлюк — склали дивовижну алхімію, що переплавила жанр середньовічного мораліте у цілком сучасну історію. Для мене — історію про те, що ми не так вже й далеко відійшли від середньовіччя, про жорстокість, із якою соціум винищує «інакшість» і мститься за свої моральні цінності.

Олександра Андрусик, куратор концертної агенції «Ухо»
У «Альберта» дуже сильний музичний «тил», створюваний Марком Токарем і Уляною Горбачевською. Марк — ключова для української імпровізаційної музичної сцени фігура, людина, довкола якої закручена більша половина українських проектів на стику нової музики і фрі-джазу. Уляна — одна з найсильніших українських вокалісток, які працюють жанрі традиційного співу. Марк блискуче інтонує, цілісність всього, що відбувається на сцені, великою мірою його заслуга. Уляна — підіграє, підспівує, підмовляє, підчитує, кричить і шепоче все, що треба кричати й шепотіти про «Альберта». Вихоть дуже жива й тонка аудіо-рамка, для проекту, в центрі якого текст — це велика рідкість і великий успіх. 

Подробиці про зали і квитки незабаром

Юрій Андрухович — текст, голос
Уляна Горбачевська — голос
Марк Токар — контрабас, голос
Анатолій Бєлов — графіка
vj-group «CUBE» — відео
Віктор Новожилов — звук

18–27 лютого’2014 
Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ, Запоріжжя, Одеса, Кам’янець-Подільский


Читайте также