Типи зморшок

Типи зморшок

Сучасні дослідження, проведені в сфері вивчення вікових змін шкіри, показали, що швидкість появи зморшок, локалізація, а також ступінь їх вираженості (від ледь помітних тонких ліній до глибоких складок) залежить від численних причин: статі, віку, расової приналежності, а так само від інтенсивності впливу факторів зовнішнього середовища. Пише сайт https://zmorshki.in.ua/

Хронологія зморшок

Отже, перші зморшки зазвичай з'являються в 20-25 років в області верхньої третини обличчя. Найчастіше вони пов'язані з активною мімікою, тому і отримали назву мімічних зморшок . З віком мімічні зморшки стають все помітніше, особливо в області навколо очей, стаючи предметом занепокоєння дам, які мають активну міміку, носять окуляри або часто щурят очі.

До 35-45 років мімічні зморшки стають глибокими і постійними, не зникають при розслабленні лицьових м'язів і часто поєднуються зі зміною якості самої шкіри в області зморшки. Шкіра стає сухою, лущиться, знижується її тонус і еластичність. Поступово до мімічних приєднуються і статичні зморшки , тобто ті, механізм утворення яких пов'язаний з природним генетичним старінням (хроностаріння) і фотостарінням. Вони найчастіше з'являються на шкірі чола, щік і шиї, можуть утворюватися після сну в одному положенні або при неправильній поставі. Статичні зморшки мають різну глибину: від поверхневих до глибоких заломів шкіри і ніяк не пов'язані з мімікою.

Після 50 років внаслідок зміни гормонального статусу відбувається посилення ступеня вираженості зморшок, формування гравітаційних змін: носо-губних і Губо-підборіддя складок, деформації овалу обличчя, поява так званих «брилів», «другого підборіддя», посилення змін шкіри в області навколо очей, зменшення обсягу скул, посилення слізної, виличної, борозни і ін.

Типи зморшок

Зморшки розрізняють по локалізації, глибині залягання (поверхневі і глибокі), а також за механізмом утворення (мімічні, пов'язані зі зміною тонусу і активності лицьових м'язів і статичні, обумовлені гравітаційним птозом м'яких тканин обличчя).

В естетичній медицині в залежності від локалізації (місця знаходження) виділяють зморшки на шкірі обличчя і зморшки на шкірі шиї. У свою чергу, на обличчі розрізняють зморшки області чола, міжбрів'я, окружності очей і рота, зморшки усмішки, зморшки «маріонетки» та ін. Анатомічної локалізації. Вони можуть мати поздовжнє або поперечне розташування.

За глибиною залягання зморшки діляться на поверхневі і глибокі. Як правило, глибина зморшок залежить від віку їхнього власника, особливостей метаболізму шкіри та інтенсивності впливу негативних факторів навколишнього середовища. Відомо, що поверхневі, як і більш глибокі зморшки характеризуються змінами структури і функцій шкіри: потовщенням і зневодненням епідермісу, витончення дерми і руйнуванням в ній волокнистих структур (колагену, еластину). Залежно від ступеня вираженості таких змін глибина зморшок може бути різною.

Поверхневі зморшки

Так при формуванні поверхневих зморшок на мікроскопічному рівні виявляються зміни шкіри на рівні епідермісу і верхніх відділів дерми. При цьому спостерігаються порушення синтезу і співвідношення ліпідів рогового шару епідермісу, що призводить до порушення його бар'єрних властивостей і, отже, зневоднення, внаслідок посилення втрати шкірою води. Це часто зустрічається в молодому віці при постійному впливі на шкіру несприятливих факторів зовнішнього середовища (низькі або високі температури навколишнього повітря і вологість, інші кліматичні чинники), нераціональне догляді за шкірою (агресивні миючі засоби, алкогольної розчини, неадекватне зволоження та ін.), А також при деяких дерматозах (атопічний дерматит, псоріаз та ін.).

Глибокі зморшки

Глибокі зморшки пов'язані як з поверхневими, так і з більш глибокими змінами - в середній і нижній третині дерми. Глибокі зморшки виникають в результаті хронологічного старіння (генетично обумовлене зміна шкіри, підшкірно-жирової клітковини і всього організму) і посилюються змінами структури і функцій шкіри, що виникли при негативному впливі факторів зовнішнього середовища (фотостаріння), при гормональних перебудовах організму (менопаузальному старінню). На мікроскопічному рівні глибокі зморшки характеризуються різким зниженням щільності дерми, зміною тонусу мімічних м'язів, клітинним збіднінням.

Наслідком цих процесів є втрата шкірою пружності, порушення її еластичності, деформація овалу обличчя, провисання шкіри повік, деформація щечно-виличної області та інші зміни.

Для їх корекції найбільш показані методи, що підвищують тонус м'язів обличчя (мікроструми, міостимуляція, мануальні посібники), які поліпшують стан шкіри (апаратні методики, лазерні шліфовки шкіри, фотоомолоджування, а також хімічні пілінги, мезотерапія і біоревіталізація) і заповнюють втрачений обсяг м'яких тканин обличчя ( Волюметричне корекція філлерамі).

Мімічні зморшки

Мімічні (динамічні) зморшки утворюються в результаті скорочення мімічних м'язів при виконанні різних мімічних рухів. Так, якщо ми хмуримося, то мімічні зморшки з'являються в міжбрів'ї, якщо часто піднімаємо брови, наприклад, при здивуванні, то мімічні зморшки з'являються на лобі, а ось якщо багато посміхаємося, то мімічні зморшки з'являються навколо очей. Такі зморшки спочатку мають вигляд тонких, злегка помітних ліній, що з'являються при мімічних рухах (підняття або сморщивании брів, посмішці і ін.), А при розслабленні частково або повністю зникають. В подальшому мімічні зморшки стають глибокими, мають вигляд складок, які не зникають при розслабленні м'язи.

Усунути такі мімічні зморшки дозволяють ін'єкції ботулотоксину, а відновити стан шкіри і усунути шкірний залом, допоможуть хімічні пілінги, мезотерапія, біоревіталізація, контурна пластика.

Статичні зморшки

Статичні (вікові, гравітаційні) зморшки виникають в силу необоротних вікових змін м'яких тканин обличчя, під дією сили гравітації. Чим старшою стає людина, тим менш еластичною і пружною стає його шкіра, відбувається зменшення обсягів підшкірного жиру, розвивається атрофія м'язів. В результаті порушується овал обличчя, з'являються глибокі зморшки і складки, відбувається зменшення обсягу скул, зміни контуру і обсягу губ, опущення кінчика носа і ін. Вікові зміни посилюються при негативному впливі на шкіру УФ-променів (фотостаріння), а також при гормональних перебудовах організму . Результатом фотостаріння є поглиблення наявних зморшок і поява характерною дрібною мережі зморшок, особливо добре помітною в області щік.

Тому запорукою успішної корекції статичних зморшок є відновлення клітинної активності епідермісу і дерми, адекватне зволоження шкіри, відновлення втрачених обсягів м'яких тканин обличчя, заповнення зморшок і складок, моделювання контуру і обсягу губ. Цьому сприяють численні апаратні методики, лазерні шліфовки шкіри, фотомоложеніе, а також хімічні пілінги і ін'єкційні методи корекції, такі як контурна пластика, мезотерапія і біоревіталізація.


Читайте также