Малогабаритні дивани – економія простору
Диван – необхідний елемент меблів в кожній оселі. А що ж робити, коли гарний великий диван займає чимало місця в квартирі? Замінити його більш підходящим – малогабаритним. В залежності від планування оселі можна придбати кутову чи звичайну модель. Асортимент дуже широкий.
Основні переваги
- Компактність. Там, де звичайний диван буде завеликим, малогабаритна модель буде добре виглядати, не перевантажуючи обстановку, й забезпечить комфорт. Ідеальне рішення для однокімнатних або невеликих квартир, кухонь. Модель зі спальним місцем може виступати і як диван, і як ліжко.
- Практичність. Моделі хоч і невеликі, та на них можуть одразу сидіти 3-4 людини, не заважаючи одне одному.
- Функціональність. Такі дивани можуть трансформуватись у ліжко, крісло чи пуф, мають спеціальні місця для зберігання різних речей (наприклад, постільної білизни тощо).
Різновиди
В залежності від типу трансформації, розрізняють такі види малогабаритних диванів: книжка, євро книжка, дельфін, акордеон. Більшість диванів обладнана просторими шухлядами для білизни, що дозволяє економити місце у шафі.
Виготовляють дивани з різними каркасами. Саме від каркасу залежить надійність та довговічність предмету меблів. Каркаси можуть бути дерев’яні, металеві, комбіновані. Універсальним та класичним матеріалом вважають дерево. Найнадійнішим – метал. Великий вибір продукції на будь-який смак можна знайти на сайті: www.ddn.ua.
На що звертати увагу при виборі?
В першу чергу – на механізм трансформації. Спробуйте розкласти диван, адже робити це доведеться часто. Далі – оцінюємо каркас та оббивку. Важливо, щоб тканина, з якої зроблена оббивка, була м’яка та зносостійка. Зазвичай при виробництві диванів використовують такі матеріалі: гобелен, натуральна чи штучна шкіра, жакард, велюр, замша.
Звертаємо увагу на колір. Цей предмет меблів повинен вписуватись у інтер’єр кімнаті. Він може підходити під колір стін або бути яскравою плямою, на якій зосереджуватиметься увага.
Розміщення в інтер’єрі
Куди поставити диван – залежить від того, якої форми та розміру кімната. Якщо там є ніша, то логічно розташувати диван в ній, тим самим зекономити простір. Найчастіше дивани в малогабаритній квартирі розміщуються у кутку, це дозволяє використовувати кожний сантиметр площі. Крім того, за допомогою дивану можна розділити кімнату на зони – наприклад, в квартирі-студії.
Невеличкий диван здатний зробити кімнату затишною та комфортною й стати справжньою родзинкою інтер’єру.