Виставка «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина». Музей сучасного мистецтва України. Афіша Київ 2019

 

 

21 березня Музей сучасного мистецтва України презентує проект «Сімейні цінності - Родинні зв'язки». Це виставка «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина»

СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ - це історія роду, характери і долі людей, їх любов і натхнення.

Цього разу ми усі разом «погортаємо» незабутні сторінки творчої спадщини Сергія Олексійовича Григор’єва і його творчої родини. Всього 29 учасників, біля 100 творчих робіт, відомі прізвища.

Виставка Смейний альбом С О Григорв та його творча родина Музей сучасного мистецтва Украни

Відкриваємо «Сімейний альбом» полотнами Сергія Григор’єва (1910-1988) – живописця і графіка, народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР. Його жанрові роботи, як цікаві оповідання – правдиві з важливими деталями, які передають найтоншій стан людської душі, проникливо розкривають характери персонажів, а його пейзажі – розповідь при красу улюбленого Дніпра, чарівність природи у будь-яку пору року. Талант Сергія Олексійовича було помічено і оцінено за життя, він мав державні нагороди, його роботи знаходяться в найкращих музеях світу.

Далі роботи дружини митця – Любові Гнатівни Григор’євої (Стеллецької) (1910-1991) – графіка, живописця, педагога, письменниці. Любов Гнатівна працювала в галузі станкового та декоративного живопису, станкової та книжкової графіки, оформила кілька десятків дитячих книг у київському видавництві “Дитвидав”, пізніше – “Веселка”. Викладала у Київській художній школі. Творила у журналах «Октябрь», «Барвинок», «Піонерія», видавництвах «Радуга» і «Молодежь».

Молодший син подружжя – Саша Григор’єв (1948-1967) – графік, який залишив по собі сотні чудових робіт, серед яких багато образів улюбленої Конча-Заспи.

Дочки-близнюки Майя Зарецька-Григор'єва (1933 - 2004) і Галина Григор'єва (р. 1933) – відомі українські художниці. Мисткині досягли визнання, в тому рахунку, завдяки навчанню у свого першого і головного вчителя – батька.

Завдяки донькам майстра у родину увійшли непересічні митці – Олекса Захарчук (1929-2013), Мар’ян Савельєв (1932-2013), Олександр Агафонов (1947), Юрій Малішевський (1933-1992), Віктор Зарецький (1925-1990). Цих видатних майстрів поєднує мистецтво – їх улюблена справа, їх сенс життя. Якщо зануритись у споглядання творів цих живописців, можна зрозуміти їх дивовижний внутрішній світ, їх глибину та майстерність. Кожний з них заслуговує окреме дослідження творчості.

Племінник, онуки, правнуки та інші родичі Сергія Олексійовича Григор’єва – творче коло великої творчої родини. Вони талановиті, яскраві особистості. Племінник Ігор Григор`єв – відомий живописець, представник, так званого, «суворого стилю». Онуки: Олена Нечіпоренко (графік), Валентина Захарчук (живописець), Ольга Нечіпоренко (графік), Сергій Григор’єв (графік), Іван Григор’єв (графік), Сергій Молодчиков (живописець), Вікторія Руднєва (графік), Світлана Карунська (скульптор). Рідня з боку сестри: Ірфан Шемсединов (архітектор), Гафар Шемсединов (графік), Ельміра Шемсединова (живописець). Правнуки – Настя Молодчикова (графік), Олена Зарецька (графік), Євгенія Григор’єва (живописець).

Кожен митець цієї великої творчої родини має свої особливості в творчості, має свій стиль і своє бачення мистецтва. Кожний з них – це окремий творчий шлях, пошук стилю, пошук свого «Я».

Саме пошук, вимогливість до себе, постійне навчання, врахування досвіду старших і досвідчених – це шлях до визнання, шлях до сердець глядачів.

СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ, без сумніву, подарує глядачам піднесений емоційний стан і естетичне задоволення у ці прекрасні весняні дні.

Чекаємо вас на відкритті виставки 21 березня 2019 р. о 18.00.

На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. На усіх присутніх чекають зустрічі з членами родини, цікаві розповіді та, як завжди, чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.

Виставка триватиме з 21 березня по 12 травня 2019 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею:

вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Читайте также


Выбор читателей
up