29-05-2019 Театр 189

Шарлотта: трикольорова Вистава з Музикою

Шарлотта: трикольорова Вистава з Музикою. Театр Воскресіння. Афіша Львів 2019

Театральна Компанія Theaturtle

ШАРЛОТТА: Tрикольорова вистава з музикою – це амбіційний, гнучкий жанр музичного театру.

У “Зингшпілі” представлена різноманітна трупа, що складається з 11 акторів, співаків, музикантів, з досвідом в опері, інді-музиці, кабаре та театрі.

У 2018 році зацікавленість у Шарлотті Саломон спалахнула на головних шпальтах: New York Times, The New Yorker, The Economist. Видавництва Taschen та Duckworth Overlook опублікували англійський переклад французького роману “Шарлотта” та критичний аналіз “Шарлотта Саломон і театр пам’яті”. В Єврейському історичному музеї в Амстердамі була проведена ретроспективна виставка творів під назвою «Життя або театр?».

Шарлотта трикольорова Вистава з Музикою

ШАРЛОТТА базується на житті та мистецтві Шарлотти Саломон, єврейської художниці, яка виросла у Берліні під час встановлення нацизму, і під тінню сімейної трагедії. Шарлотта Саломон була драматургом без сцени, письменником графічних романів. Вона була молодою жінкою, яка намагалась встановити свій голос та підтвердити своє існування. Вона написала майже 800 картин гуашшю між 1941 і 1942 роками, ховаючись від нацистів на півдні Франції.

Вона переосмислювала своє життя як “Зингшпіль” з діалогом, музичними композиціями та яскравими, живими образами. Перед її депортацією до Аушвіца, у віці 26 років, носячи у своєму лоні дитятко, вона передала картини місцевому лікарю з повідомленням: “Потурбуйся про це … це все моє життя”.

У червні 2017 року, через 100 років після народження Шарлотти Саломон, було відкрито “Зингшпіль” на фестивалі Luminato у Торонто та на всесвітній виставці сценічного дизайну World Stage Design в місті Тайбей. Вистава була дуже своєчасною. Художня відповідь Шарлотти на вигнання та пригнічення, її розуміння цілісності, в той час, як світ навколо неї розпадається, надихає багатьох людей у сьогоденні.

Її історія – це нагадування про те, що механізми демократії не перешкоджають фашизму, а художній вираз витримує тиранію.

ШАРЛОТТА є канадським ініціативним проектом та насправді міжнародною співпрацею. Алон Нашман – художній керівник театральної компанії Theaturtle написав лібрето, яке передає абсурдність, спотикання у підлітковому віці та романтизм, що сформував раннє життя Шарлотти, а також творчість її років у вигнанні.

Чеський композитор Алекс Брезина, який часто співпрацював з Робертом Вілсоном, створив та адаптував музику, необхідну для розповіді про душу.

Шарлотта трикольорова Вистава з Музикою

Режисер-сценарист Памела Говард – Офіцер Ордену Британської імперії, автор книги “Що таке сценографія”, створила середовище, наповнене кольором, формою та світлом, яке відтворює роботи Шарлотти на сцені перед очима глядача.

Команда проекту планує європейський тур у 2019/20 та північноамериканський тур у 2020/21 році.

Творча команда

Композитор – Алеш Бржезіна (Чехія)

Лібрето – Алон Нашман (Канада)

Режисер / Сценографія – Памела Говард (Офіцер Ордену Британської імперії, Великобританія)

Творчий продюсер – Джозефін Бертон (Великобританія)

Актори

Паулінка Бімбам – Аріана Кріс

Амадеус Даберлон – Ендрю Коен

Біргіт, покоївка / Барбара – Кайлі Горка

Альберт Канн / Міністр – Кріс Лукас

Дід / Гер Шмідт – Давид Людвіг

Франциска / Бабуся – Трейсі Мічаілідіс

Шарлотта Канн – Шайна Срібна-Бейрд

Інструментальний ансамбль

Клавіші – Пітер Тіфенбах

Труба – Бен Проман

Бас-кларнет – Мішель Верхеул

Віолончель – Кімберлі Джонг

Постановочна група

Дизайнер з освітлення – Патрік Лаванда

Хореограф – Марі-Хозе Шарті

Директор постановки – Кайтлін Хікі

Диригент – Пітер Тіфенбах

Помічник режисера – Андреа Багс

Костюмер – Мішель Леві

Театральна Компанія Theaturtle

Художній керівник – Алон Нашман

Виконавчий продюсер – Сара Торп

Асоційований продюсер – Валерій Костюк

Асоційований продюсер – Сяоран Чжао

Бухгалтер – Селіна Кха

За підтримки Уряду Канади, Канадської Ради Мистецтв, Ради Мистецтв Онтаріо, Ради Мистецтв Торонто, Канадської Cценічної Компанії, Театру Тарагон, Фестивалю Люмінато, Наталі Делієвої, Першого Благодійного Театрального Фонду, Асоціації Жінок України «ДІЯ», Київського Академічного Драматичного Театру на Подолі, Львівського Академічного Духовного Театру «Воскресіння».

Шарлотта трикольорова Вистава з Музикою

Театральна Компанія Theaturtle працює за умовами Незалежної Театральної Угоди з професійними артистами, які є членами Асоціації Канадських Акторів.

Мова вистави - англійська з українськими титрами

1 година 45 хвилин

Жанр - Трикольорова Вистава з Музикою


Читайте также