26-10-2019 Музеи 377

Виставка «Покоління». Музей сучасного мистецтва України

Виставка «Покоління». Музей сучасного мистецтва України. Афіша Київ 2019

«Покоління». Таку назву має виставка, яку з 31 жовтня презентує Музей сучасного мистецтва України. Це покоління митців, об’єднаннях спільними інтересами, закоханістю у мистецтво, обдарованістю бачити красу оточуючого світу.

Вони народилось у передвоєнні роки, пережили багато складних обставин і, у роки «хрущовської відлиги», змогли розкрити і реалізувати свої таланти. Вони належать до покоління художників, які створювали середовище прекрасного і вчили оточення радіти життю, споглядаючи твори мистецтва ХХ –ХХІ ст.

Б Литовченко

До експозиції увійшли роботи українських митців – Олега Єржиковського, Віктора Козіка, Бориса Литовченка, Валентина Реунова. Вони ровесники, троє з яких, активно працюють і сьогодні.

Олег Сергійович Єржиковський (1939 р.) народився у Києві у відомій творчій родині. У дитинстві, як розповідав сам митець, його долю вирішив намальований ним кораблик. Володимир Миколайович Костецький тоді сказав, що дитина відчуває колір і хлопця віддали вчитися у художню школу. Його вчителями були талановиті Жаров Петро Васильович та Смирнов Валентин Сергійович. Після вступу в художній інститут, юнак почав шукати свій шлях у творчості, а після закінчення інституту почав працювати. З групою архітекторів він трудився над оформленням будинку культури заводу ім. Антонова, був задіяний в інших проектах, виконував замовлення живописно-скульптурного комбінату і весь час експериментував, пам’ятаючи основний принцип своєї мами, Ніни В’ячеславівни Котек, – любити колір. І зараз цей принцип Олег Сергійович свідомо і активно втілює в життя.

Б Литовченко

Віктор Георгійович Козик (1937 р.) народився у Києві. Художню освіту Віктор здобув у Республіканській середній художній школі імені Тараса Шевченка, (до речі, там він навчався разом з Олегом Єржиковським), потім був художній інститут, який він закінчив у 1963 році, участь у міських, республіканських та всесоюзних художніх виставках. Працював на київському художньо-виробничому комбінат, а з 1991 року – повністю поринає у творчість. Живопис для майстра – це повна палітра життя з його злетами та падіннями, сподіваннями, біллю, радістю та надією. Віктор Георгійович завжди намагається створити на полотні невловиму гру кольору, щоб робота «ожила» і глибоко схвилювала глядача.

Борис Олександрович Литовченко (1938 р.) родом з Запоріжжя. Навчався в Одеському державному художньому училищі і в Київському державному художньому інституті. З 1964 року викладає в Державній художній школі ім. Т. Г. Шевченка і за цей час виховав сотні юних митців. Майстер плідно працює більше ніж півстоліття в різних жанрах живопису. Його інтуїтивне почуття кольору особливо відчувається у натюрмортах та пейзажах. Борис Олександрович вміє передати свіжість морського повітря, подих Карпатських гір, мрійливість Седнєва не занурюючись у копіювання місцевості, а передаючи настрій та енергію. Принцип життя майстра у праці. І він працює, навчає, живе мистецтвом.

Валентин Амплійович Реунов (1939 – 2007 рр.) київський художник, колекціонер, реставратор. Як і його друзі, Віктор Козик та Олег Єржиковський, закінчив київську художню школу і Київський художній інститут. Приймав участь у республіканських та міжнародних виставках. Він малював натюрморти, і як сам казав: «натюрморту я обязан спасением своей чести и индивидуальности». Це був інтелектуал і ерудит, який чудово знав усі періоди в історії мистецтва, його види та жанри.

Художні твори майстрів знаходяться у приватних колекціях та Музеях по усьому світу.

Одні покоління йдуть, приходять інші і цей рух неспинний. Зараз є можливість завітати до художників, що передають глядачам душевне тепло через енергію своїх картин і заряджають глядачів на добро, красу і радість, завітати до митців «Покоління», що йде…

Чекаємо вас на відкритті виставки 31 жовтня 2019 р. о 18.00.


На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. На усіх присутніх, окрім споглядання мистецьких творів, чекає чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.

Виставка триватиме з 31 жовтня по 15 грудня 2019 р.

Адреса Музею: вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний


Читайте также