26-10-2020 Всё о музыке 71

GusGus в новому альбомі «Звуки Чорнобиля»

GusGus в новому альбомі «Звуки Чорнобиля». Афіша 2020

Вже наступного тижня ми будемо мати доступ до всіх пісень та кліпів нового альбому «Звуки Чорнобиля», до запису якого долучились українські та міжнародні музиканти. Палкі ісландці GusGus стали останніми, кого організатори тримали в секреті до самої презентації альбому.

Гурт GusGus за більш ніж 20 років творчості записав кілька альбомів, безліч крутих синглів і реміксів на Depeche Mode, Бьорк, Sigur Ros, дали путівку в життя Еміліане Торріні, композиція якої увійшла до саундтреку фільму «Володар перснів: Дві вежі», і просто полюбилися усьому світові своєю музикою. Цікаво, який саме трек вони створять для альбому “Звуки Чорнобиля”?

Крім них, в альбомі беруть участь відомий музикант та технодіджей Bjarki, бітбоксер Dub FX, французький гурт TELEPOPMUSIK, українські гурти KAZKA, «Вагоновожатые», Стасік (Анастасія Шевченко), KRUTЬ, ATOMIC SIMAO та Сергій Міхалок з Олександром Чемеровим.

З 26 жовтня нас чекає справжній музичний марафон, впродовж якого протягом тижня на сайті проєкту Звуки Чорнобиля — soundsofchernobyl.org з’являться всі пісні та кліпи новоствореного альбому.

Вже зараз можна зануритися в тематику проєкту в Instagram або на Facebook сторінці проєкту, де можна подивитись відеоблог про Чорнобиль від Стасік чи KRUTЬ, сюжет про те, як KAZKA знімала кліп, або фото з поїздок артистів до Чорнобильської зони відчуження.

«Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобиля. Знаково і те, що такий альбом створюється за підтримки Українського культурного фонду, напередодні 35 роковин Чорнобильської аварії», — каже творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.

Аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» — колекція звуків, які були записані українським медіа художником Валерієм Коршуновим, автором проєкту ARTEFACT ще у 2018 році, об'єднує всі композиції музикантів майбутнього тематичного альбому. До проєкту було запрошено самих різнопланових артистів, які під час проєкту відвідали Зону Відчуження, та втілили усі свої думки, бачення та відчуття в нові сучасні пісні українського народу.

Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, як ви знаєте, будь-яку травму треба лікувати. Музика та пісні завжди допомагали відчути та переосмислити. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT створила проєкт «Звуки Чорнобиля». Через творчість музикантів цей проєкт допомагає по-іншому подивитися на Історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою всього за 100 кілометрів від Києва.

Проєкт «Звуки Чорнобиля» реалізується компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.


Читайте также