19.08.2021
Розваги
eye 197

5 мальовничих високогірних місць для комфортного відпочинку в Карпатах

Де відпочити в Карпатах. 5 мальовничих високогірних місць

До вашої уваги добірка з п’яти чудових місць для відпочинку в Карпатах будь-якої пори року.

Дземброня

Дземброня

Дземброню називають “найбільш високогірним селом України”. Попри те, що поселення загублене серед карпатських схилів, тут непогано розвинута туристична інфраструктура і навіть можна винайняти комфортне помешкання – немає кращого за це місця, щоб відпочити від нашого метушливого XXI сторіччя.

Приголомшливі пейзажі, чисте гірське повітря, ліси й полонини – все це дозволяє з повним правом іменувати Дземброню центром зеленого туризму. Усе гаразд, прекрасна маркізо, але є нюанс… Як і будь-яке екологічно чисте місце, куди приємно втекти від цивілізації, село знаходиться у віддаленні від основних транспортних артерій. Тому дістатися сюди не так легко, як хотілося б.

У селі нараховується 245-300 постійних мешканців – це рай для туристів, які вибирають місце відпочинку за принципом “чим менше людей – тим краще”. Приємне усамітнення вам забезпечено. Споконвічна назва села звучить як “Берестецька Дземброня”. Поселення намагалися перейменувати на Берестечко, але найменнячко не прижилося, тому рішенням, перепрошую, але референдуму селу повернули його рідну назву.

Кваси

Кваси

Кваси розташовуються на висоті 580 м над рівнем моря, а над ними – найвищі гори України, двотисячник Петрос і трохи далі за ним – Говерла.

Селище розкинулося вздовж річки Чорна Тиса, воно відоме своїми мінеральними водами й близькістю до гірськолижного курорту Драгобрат.

Поруч – найвищий у Закарпатті водоспад Труфанець (Трофанець), висота падіння води в якому складає 36 метрів!

Уперше потрапивши у Кваси ввечері, ніхто й не здогадається, де закінчуються вогні будинків, розкиданих на високих схилах гір, а де починаються зірки чорного карпатського неба.

“Коли привіз сюди майбутню невістку, – розповідав один гуцул, – на будинки мого кума й дядька й говорила, о це Велика Ведмедиця!”

Кваси оточені високими горами, які щільно підступають до Чорної Тиси. А люди живуть не лише в низині, а й далі на схилах. Тому й не дивно, що приїжджих вводить в оману світ з вікон гуцульських жител – ніхто й уявити не може, що чийсь будинок може стояти так високо!

Лазещина

Лазещина

Кажуть, була названа так, тому що був “лаз” між Галичиною та Закарпаттям. Зараз же селище – затишна локація для проживання взимку або в будь-яку іншу пору року, якщо ваша мета – забратися на Чорногірських хребет.

Після появи в Карпатах сучасних гірськолижних курортів, туристів у цих краях стало набагато більше. Кожен вибирає житло до свого смаку: комусь – готельні номери, комусь – гуцульська хата.

Лазещину, як і багато інших сіл у Карпатах, із задоволенням відвідують лижники й бордисти: ціни на проживання й харчування тут помірні, а відстань до гірськолижних курортів – незначна. Так, до Драгобрата – 18 км, а до Буковелю – 20 км.

Поляниця (Буковель)

Поляниця (Буковель)

Гірськолижний курорт Буковель розташувався за селом з дивовижною назвою Поляниця. Знаходиться на висоті 920 метрів н.р.м. Сезон катання на лижах тут продовжується з листопада до середини квітня. Перевершити Буковель за тривалістю сезону може хіба що Драгобрат, де сніговий покрив утримується на місяць довше – трапляється, що й до середини травня.

Різноманітні траси й розвинута інфраструктура дозволяють Буковелю претендувати на звання курорту європейського рівня, приваблюючи десятки тисяч туристів щорічно. А у 2012 році цей гірськолижний комплекс було визнано таким, що розвивається у світі найшвидше. Буковель постійно радий гостям, і останні декілька років довели, що влітку на гірськолижному курорті може бути більш гаряче, ніж у "високий" сезон під Новий рік! Так, наприклад, у 2014 році тут відкрили найбільше штучне озеро в Україні площею 6,8 га. Водойма площею 750 на 140 метрів, завглибшки 15 метрів з 2-окілометровим пляжем. Чим не альтернатива відпочинку біля моря?

Ясіня

Ясіня

Узимку в Ясіні ніде яблуку впасти: селище – найближчий населений пункт біля найбільш високогірного лижного курорту України, Драгобрата. Сюди, окрім як з приводу житла за помірну ціну, приїжджають насолодитися неповторним гуцульським колоритом і зручністю виходу на маршрути до Петроса й Говерли. Трасою від Ясіні до Квасів за кілька хвилин можна дістатися до водоспаду Труфанець – 5-тикаскадний красень заввишки 36 метрів гримить зразу біля дороги. Тут зведена альтанка над потоком – є, де відпочити в затінку й помилуватися водою, що спадає. А ось місця, де залишити автівку, не передбачено – машину доведеться "припаркувати" на дорозі, увімкнувши аварійні вогні.

Читайте также


Выбор читателей
up