8 стереотипів про самотніх жінок, які давно настав час викреслити з пам'яті

8 стереотипів про самотніх жінок, які давно настав час викреслити з пам'яті

Ні, їм зовсім необов'язково потрібний чоловік. І ні, вони не надто вибагливі.

Багатьом самотнім жінкам, навіть якщо їхня самотність триває лише кілька місяців, доводиться вислуховувати дивні коментарі про особисте життя. Чому ти ні з ким не зустрічаєшся? Не хвилюйся, ти прекрасна! Ти обов'язково когось знайдеш. Це так надихає, що ти щаслива та вільна. Від кожної подібної фрази хочеться закотити очі.

Ці коментарі стають ще дивнішими в міру наближення віку, коли всі довкола вважають, що у жінки має хтось бути, а якщо нікого немає, значить, їй сумно й самотньо. І хоча деякі, безумовно, переживають через відсутність пари, далеко не кожна вільна жінка шукає партнера, мріє про серйозні стосунки або перетворює своє особисте життя на феміністський вислів.

У суспільстві на самотню жінку часто дивляться із двох точок зору: або вона надто незалежна, або її надто травмували минулі стосунки. І мало хто ставить питання, чому вона не може насолоджуватися вільним життям або переживати через самотність, але не перетворюватися на ходячий стереотип.

Усі коментарі, які чують самотні жінки, всі ярлики, які на них навішують, і всі проблеми, з якими вони стикаються, не просто дратівливі чинники, а частина цілої системи. Системи, яка віддає перевагу парам, а не одиноким людям.

Соціальний психолог і автор книги «Я одна, і мені по…» Белла ДеПауло називає це синглізмом, розуміючи під цим терміном серед іншого постійне вихваляння матримоніальних відносин і стигматизацію одинаків, причому незалежно від того, у розлученні вони, овдовіли чи завжди були самі по собі.

Звісно, синглізм не така жорстка форма дискримінації, як, наприклад, расизм. Але він все ж таки цілком реальний, широко поширений і впливає на життя людей. Ось лише кілька стереотипів, із якими регулярно стикаються самотні жінки.

1. Вони менш зрілі

У 2018 році ДеПауло опублікувала результати дослідження за участю 1000 студентів. Людей, які не перебували у стосунках, вони найчастіше називали незрілими, невпевненими в собі, егоїстичними, нещасливими, самотніми і навіть негарними. А ось заміжніх описували як зрілих, стабільних, чесних, щасливих, добрих і люблячих. Так що так, це зовсім неправильний, але поширений стереотип.

2. Вони не хочуть бути самотніми

Ще одна поширена думка полягає в тому, що насправді всі самотні жінки мріють про стосунки, тільки не можуть їх знайти. Звичайно, хтось і справді залишається на самоті, тому що не вдається знайти відповідного партнера, але це справедливо далеко не для всіх.

Віра в те, що самота — це не вибір, підкріплює ідею, начебто з людьми без пари обов'язково щось не так. Але це неправда, і навіть якщо самотня жінка щосили намагається знайти партнера, з нею все гаразд.

3. Вони були б щасливішими у відносинах

Давайте начистоту: суспільство впевнене в тому, що люди набагато щасливіші в парах. Але здебільшого це не так.

Белла ДеПауло проаналізувала дані 18-річного дослідження та виявила, що його учасники відчували лише невеликий приплив щастя на рік весілля, а потім їх відчуття поверталися на колишній рівень. Учасники, які залишалися вільними протягом усього періоду спостережень, спочатку відчували себе щасливими лише трохи менше (на 0,2 бала за 11-бальною шкалою), ніж учасники, які в результаті одружилися та зберегли шлюб. При цьому середній рівень щастя одиноких учасників завжди залишався в «зеленій» зоні і був не набагато нижчим за рівень щастя одружених (не більше ніж на 0,6 бала). Отже, попри поширену думку, шлюб не обов'язково робить людей щасливими.

4. У них набагато більше вільного часу

Самотніх людей часто просять затриматися на роботі якомога довше або помінятися змінами. Адже оточуючі впевнені, що у жінки без партнера набагато більше вільного часу та свята не мають для неї особливого значення, тож жодних планів ніколи бути не може.

Але якщо у жінки немає партнера, з яким можна провести вільний вечір, вихідні чи відпустку, це не означає, що їй нема чим зайнятися. Вона має друзів, сім'ю та близьких, і відсутність пари не робить проведений з ними час менш цінним і важливим, ніж час людей, у яких ця пара є.

5. Вони сексуально невдоволені

Деякі люди щиро вважають, що самотня жінка «відчайдушно» хоче з кимось зійтись. Цей стереотип частково заснований на ідеї, що жінки не здатні отримати задоволення від мастурбації і готові переспати з будь-ким, або, навпаки, що їм потрібний глибокий емоційний зв'язок, щоб отримати сексуальне задоволення.

Секс у жінок не завжди пов'язаний із емоціями, це застарілий міф. Крім того, не всім потрібна інша людина, щоб задовольнити потреби у сексі. Звичайно, одним жінкам потрібен постійний партнер, але є й інші, які обирають самотність, бо хочуть займатися сексом із різними людьми, коли забажають.

6. Вони «з претензіями»

«Вона одна, тому що вимагає надто багато» — це допотопний женоненависницький погляд на світ, який давно себе ізжив. Наявність потреб не робить самотню жінку розпещеною і надто вимогливою, та її самотність не значить, що вона має складний характер.

7. Вони надто незалежні

Незалежність - одна з небагатьох позитивних асоціацій, пов'язаних із самотністю. Але навіть вона перетворюється на недолік, адже самотні жінки страшенно незалежні.

Це наочний приклад подвійних стандартів. З одного боку, від жінки чекають, що вона сама роститиме дітей, сама забезпечуватиме себе і свою сім'ю або поєднуватиме роботу, особисте життя і, можливо, ще й навчання. Подібна незалежність заслуговує на похвалу.

З іншого боку, на таку ж жінку одразу вішають ярлик «занадто незалежна», як тільки з'ясовується, що їй не потрібен партнер. Причини можуть бути різні: вона давно живе без пари, у неї прекрасна кар'єра, вона виховує дітей, їй комфортно наодинці або вона розбірлива в тому, з ким готова проводити свій час, а з ким — ні.

Настав час перестати чекати від жінок незалежності, а потім вважати, що через неї з ними неможливо зустрічатися.

8. З ними все-таки щось не так

Ця думка червоною ниткою проходить через решту стереотипів. Усі вони зводяться до одного: жінка самотня, бо з нею щось не так. Вона потребує стосунків, вона надто незалежна, вона незріла, зламана чи неприваблива.

Обговорювати стереотипи про самотніх жінок важливо та потрібно. При цьому ніхто не закликає їх залишатись такими. Комусь такий спосіб життя підходить ідеально, комусь не підходить зовсім. Упереджене ставлення до одиноких людей лише доводить, як важко бути самотньою жінкою. Але це нормально, якщо ви самотні і вам сумно від цього або якщо ви хочете стосунків і втомилися від феміністських закликів бути задоволеною самотністю.

Наш світ крутиться навколо пар, стосунків та шлюбу. Коли вам постійно твердять про те, що ви упускаєте щось дуже важливе, жити на самоті може бути дуже складно. Не кажучи вже про те, що в ресторанах немає столиків на одного, а в незаміжніх жінок — податкових пільг. Неважливо, насолоджуєтеся ви своєю самотністю чи ні, хочете стосунків чи ні, пам'ятайте, що дивні коментарі про ваше особисте життя — лише безпідставні упередження. Ваші почуття мають значення.

Читайте также


Выбор читателей
up