Податкові зміни для українців у 2024 році

Податкові зміни для українців у 2024 році

2024 рік приніс із собою значні зміни в податковій системі для фізичних осіб-підприємців (ФОП) в Україні. Ця стаття подає детальний огляд оновлених податкових ставок, включаючи зміни у Єдиному податку та Єдиному соціальному внеску (ЄСВ), а також встановлення нових лімітів доходів для різних груп ФОП. Радимо відвідати фінансовий портал MIXFIN.com, який надає актуальні фінансові новини й аналітику.

Оновлення у системі єдиного податку та соціальних внесків

Підприємці, котрі належать до першої групи ФОП, будуть сплачувати щомісяця 302,8 гривні як єдиний податок, в той час як ФОПи другої групи вноситимуть 1 420 гривень на місяць.

Щодо мінімального внеску з єдиного соціального внеску (ЄСВ) для всіх категорій ФОП, він буде становити 1 562 гривні на місяць від січня до березня, а починаючи з квітня ця сума збільшиться до 1 760 гривень.

Оподаткування нерухомості та правила первинної реєстрації автомобілів

З 1 січня відбуваються зміни у розмірах внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування при первинній реєстрації легкових автомобілів в Україні. Таким чином, збір за першу реєстрацію автомобіля встановлюється наступним чином:

  • 3% від вартості, якщо ціна автомобіля не перевищує 165 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 499 620 гривень);
  • 4% від вартості, якщо вона перевищує 165, але не більше 290 прожиткових мінімумів (від 499 620 до 878 120 гривень);
  • 5% від вартості, якщо ціна авто перевищує 290 прожиткових мінімумів, тобто більш ніж 878,1 тис. гривень.

Підтримка безробітних і фінансові стимули для роботодавців

З 1 січня 2024 року сума фінансової допомоги встановлюється на рівні 7,1 тисячі гривень. Водночас збільшується заробітна плата осіб, залучених до суспільно-корисної праці, досягаючи 10 650 гривень за повний місяць роботи.

Починаючи з першого дня місяця, компенсація, яка виплачується роботодавцям за створення робочих місць для осіб з інвалідністю першої групи, становитиме 106,5 тисячі гривень (еквівалентно 15 мінімальним заробітним платам), а для осіб з інвалідністю другої групи - 71 тисячу гривень (10 мінімальних заробітних плат).

Читайте также


Выбор редакции
up